Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як українським студентам отримати грант на навчання за кордоном

13.06.2017

Навчання в іншій країні - це не тільки новий досвід і знання, а й можливість зануритися в нову мовне середовище. І тим більше приємно, коли все це ви отримуєте безкоштовно. Правда, для цього необхідно ще докласти зусиль.

Вимоги до претендентів гранту та необхідні документи

Зарубіжні вузи часто передбачають стипендії та гранти для іноземних студентів. Відзначимо, що краще відразу орієнтуватися на гранти, оскільки вони, як правило, перекривають всі витрати на навчання, тоді як стипендія тільки частково компенсує плату за навчання, проживання та інші статті витрат.

Грант - це фінансова допомога, яку надає держава, навчальний заклад або спонсор. Вона не вимагає повернення грошей і виділяється для навчання, реалізації проекту або проведення дослідження.

Відразу відзначимо, що одним з головних умов як грантових, так стипендіальних програм, є знання іноземної мови, якою ведеться навчання. Як правило, це англійська, тому, з великою часткою ймовірності, вам знадобиться здати іспит IELTS (International English Language Testing System), результати якого приймають практично всі навчальні заклади. Альтернативою йому є тест TOEFL (Test of English as a Foreign Language), призначений для менш широкого кола вузів.

Після здачі іспитів слід приготувати необхідні документи. Якщо ви вступаєте на бакалаврат, то буде потрібно шкільний атестат з вкладишем, перекладений на іноземну мову і завірений у нотаріуса. Учасникам магістерської програми необхідно виконати аналогічну процедуру з дипломом бакалавра і вкладишем.

Крім того, обов'язковими документами є заява, резюме та мотиваційний лист. Також часто навчальні заклади просять претендентів надати рекомендації.

У процесі підготовки документів звертайте особливу увагу на достовірність, чіткість і лаконічність зазначених даних. Слідкуйте за дедлайнами грантових програм і не відкладайте відправлення документів на останній день. Також будьте готові до того, що розгляд ваших документів може зайняти кілька місяців, тому не турбуйтеся, якщо відразу не отримаєте відповіді.

Де шукати гранти?

Найпростіший і достовірний спосіб знайти інформацію про грантові або стипендіальних програмах - регулярно відвідувати сторінки офіційних сайтів університетів, навчанням в яких ви цікавитеся. Але цей метод підійде тим, хто вже визначився, де саме хоче вчитися. Де шукати інформацію іншим, ми розповімо нижче.

Вибір університету і програми повинен відповідати вашій спеціальності і збігатися з вашими науковими інтересами. В іншому випадку ваші шанси на отримання гранту будуть набагато нижче. У цьому контексті важливо звернути увагу на вимоги до кандидатів - це зовсім не порожня формальність, і якщо ви не відповідаєте хоча б одному пункту, то отримати грант буде складно.

Також при виборі гранту важливо усвідомити для себе, які витрати передбачає програма, а за що вам доведеться платити самостійно.

До речі, зазначимо вас, які стипендії студентам платять в різних країнах. Наприклад, в США стипендії для студентів становлять від 7 тис. до 15 тис. доларів на рік. У Новій Зеландії - в середньому 3,5 тис. доларів, а в Австралії - близько 8,7 тис. доларів.

А тепер ми розповімо про деякі корисні для шукачів грантів ресурсах:

http://www.eastchance.com  - сайт дозволяє знайти гранти, стипендії та стажування студентам з країн Східної Європи.

http://www.satw.ch  - ще один портал для студентів з СНД, що дозволяє знайти гранти і стипендії в галузі інженерії.

http://www.iie.org  - програми американського Інституту міжнародної освіти.

http://www.college-scholarships.com  - інформація про коледжі, стипендіальних програмах і фінансової допомоги.

http://www.fastweb.com  - можливість пошуку стипендіальних програм та грантів в різних країнах світу.

http://www.ned.org  - Фонд підтримки демократичних ініціатив.

http://www.royalsoc.ac.uk/funding  - гранти і нагороди Королівського товариства.

http://www.TheIHS.org  - Інститут гуманітарних досліджень в США.

http://www.ssrc.org   - стипендії Ради з досліджень соціальних наук.

http://www.grantist.com  - сайт, на якому зібрані всі грантові та стипендіальні програми для студентів в 2017-2018 році.

Ще радимо звернути увагу на дві стипендіальні програми.

Erasmus Mundus- це одна з найбільш оптимальних програм для студентів. Вона передбачає відшкодування всіх витрат на навчання в магістратурі, проживання та харчування. Єдиний мінус програми - як правило, студенти позбавлені можливості вибору університету.

Commonwealth Scholarship for Developing Countries- ще одна досить популярна програма, яка передбачає вступ до магістратури університетів Великобританії. З її допомогою студент може покрити всі свої витрати.

Детальніше: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Коли працівник може вимагати запровадження для нього дистанційної роботи
Працівник може вимагати від роботодавця тимчасове, строком до двох місяців, переведення на дистанційну роботу, якщо на робочому місці стосовно нього були вчинені дії, що містять ознаки дискримінації. Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи Чи може працівник вимагати зап...
04.07.2025
Державне агентство з управління резервами України розпочинає діяльність
Уряд дав «зелене світло» початку діяльності Державного агентства з управління резервами України (ДАУР) як центрального органу виконавчої влади.  Його діяльність спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра екон...
04.07.2025
Судова процедура санації боржника: що це і як відбувається
Коли підприємство не справляється з фінансовим зобов’язаннями – це ще не вирок. Законом передбачений реальний інструмент для збереження бізнесу – санація. БІльше за темою: Ліквідація у зв’язку з банкрутством: правові аспекти Коли підприємство не справляється з фінансови...
Кращі матеріали