Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як українцям вибрати банк у Новому році

Редакція

27.12.2016 115 0 0

Кількість українських банків за кілька років значно скоротилася. Якщо в Україні до початку кризи працювало близько 180 банків, то зараз їх близько 100. Експерти вважають, що за весь цей час українська банківська система очистилася від тих фінустанов, які не пройшли випробування кризою.

Банки, які втрималися «на плаву», пройшли стрес-тести НБУ і виконали процедуру докапіталізації, довели свою працездатність і, швидше за все, продовжать стабільно працювати і в майбутньому.

Чи варто довіряти гроші банкам

Головний фінансовий підсумок минулого року – стабілізація банківської системи. Падіння ринку припинилося, а з початку року обсяг депозитів у гривні збільшився на три відсотки. На даний момент українці тримають у банках в еквіваленті вже 430 мільярдів гривень. Як пояснює виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера, в результаті кризи у багатьох банків виникли серйозні проблеми – валютні депозити, які українці розміщували при курсі вісім гривень за долар, банкам доводиться повертати при курсі 26 гривень ще й з відсотками. Щоб виправити ситуацію, Національний банк зобов'язав власників банків провести докапіталізацію і покрити «дірку» у своїх бюджетах. Ті банки, які не впоралися з цим завданням, закрилися. Решта продовжили стабільну роботу на ринку.

Зараз українці більше довіряють великим банкам, які мають менше ризиків і володіють великим ресурсом. Гроші вкладають найчастіше на півроку-рік, а середня сума знову розміщених депозитів – 30 тисяч гривень. За словами Сергія Черненка, в наступному році процентні ставки за депозитами у гривні будуть коливатися в межах 15-17% річних. Враховуючи, що згідно з проектом бюджету на наступний рік, інфляція в 2017-му становитиме 8,1%, українці зможуть за допомогою банківських депозитів не тільки зберегти, але і примножити свої заощадження.

Як правильно вибрати банк

Як відзначають експерти, при виборі банку варто звернути увагу, кому довіряє держава. Так, на сайті Фонду гарантування вкладів є перелік банків, яким доручили виплачувати кошти вкладникам збанкрутілих фінустанов. Крім того, варто поцікавитися, чи пройшов банк жорсткий стрес-тест Нацбанку.

Дізнатися, наскільки банк прибутковий, можна з його звіту, який кожен банк зобов'язаний публікувати на своєму сайті. Якщо процентні витрати більше процентних доходів, довіряти такому банку ризиковано. Якщо доходи банку нижче витрат як мінімум два роки, швидше за все це майбутній клієнт Фонду гарантування вкладів, який змушений буде повертати гроші вкладникам збанкрутілого банку.

Варто насторожитися, якщо процентна ставка за депозитами вище середньої по ринку на рівні 17%. Сьогодні при виборі банку українці звертають увагу на обслуговування і універсальність. Хтось може в банку надійно зберігати заощадження, інші – отримувати зарплату і пенсію, або позичити гроші буквально за годину.

Джерело: http://hyser.com.ua/business_and_fina...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали