Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як українцям виїхати на роботу в Данії

Редакція

19.03.2017 4419 0 0

Данія розташована в Північній Європі, фактично вся територія країни оточена водою – Північним і Балтійським морями. Навіть з сусідніми Швецією та Норвегією у Данії немає сухопутного кордону. Тільки на півдні держава стикається з суші з Німеччиною.

Зручне географічне розташування позитивно впливає на економічний потенціал країни. У Данії живе всього 5,6 млн осіб, однак рівень життя тут один з кращих в світі.

Рівень безробіття в країні знаходиться на позначці 4,2%. Серед молоді цей показник вище – 12%, проте порівняно з іншими країнами ЄС безробіття в Данії знаходиться на низькому рівні.

Серед галузей економіки лідирують високі технології, фармацевтика і транспорт.

Влада країни вітають трудову міграцію, якщо мова йде про представників рідкісних для місцевого ринку праці професій та кваліфікованих фахівцях.

Якщо говорити про перспективи працевлаштування для українців, то в першу чергу необхідно орієнтуватися або на сезонні роботи в аграрній галузі, або на кваліфіковану працю в технічній сфері.

Особливості працевлаштування

Щоб знайти роботу в Данії на період більше трьох місяців, необхідно спочатку відшукати місцеву компанію, яка погодиться взяти вас на роботу і запропонує контракт. Після цього вам оформлять дозвіл на роботу і вид на проживання (ВНП). Всі ці процедури будуть відбуватися через Консульство Данії в Україні.

На датському ринку праці є дефіцитні спеціальності, тому уряд країни розробив спеціальні програми, що дозволяють залучити в Данію трудових мігрантів з країн поза ЄС.

Ось як виглядають основні серед них.

Програма «Датська зелена карта»

Власник «Зеленої карти» може отримати ВНП з правом на трудову діяльність в країні, обійшовши попередні процедури, пов'язані з оформленням дозволу на працевлаштування.

В рамках цієї програми діє спеціальна система оцінки кандидатів. Щоб претендувати на отримання «Датської зеленої карти», необхідно набрати не менше 100 балів за такими критеріями:

Освіта. Тут можна набрати від 30 до 80 балів залежно від наукового ступеня відповідності до диплома датським вимогам. Представники дефіцитних професій можуть отримати додаткові бали (всього до 50).

Мова. Свідоцтво про знання іноземної мови приносить до 40 балів. Котируються всі скандинавські мови (датська, шведська і норвезька), а також англійський і німецький.

Адаптація. Додатково можна заробити до 15 балів через досвід роботи або навчання в країнах Євросоюзу протягом як мінімум року.

Вік. Представники віковій категорії до 35 років отримують 15 балів, а від 35 до 40 років – 10 балів.

Крім того, для отримання «Зеленої карти» іноземний працівник повинен надати медичну страховку і документальне підтвердження наявності грошової суми, необхідної для першого року життя в Данії. У минулому році ця сума становила приблизно 17,5 тис. євро.

Спочатку вид на проживання дають на два роки, потім його можна продовжити ще на рік. Для цього потрібно отримувати зарплату не менше 42,5 тис. євро в рік. За умови отримання високої зарплати через рік після початку роботи трудовому мігранту дозволяють перевезти до себе родину.

Детальніше: http://hyser.com.ua/community/kak-ukr...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали