Як українцям виїхати на роботу в Австрію
08.06.2017 2975 0 0
Австрію називають однією з кращих для життя країн Євросоюзу. Такий статус вона заслужила завдяки сильній економіці, безкоштовної освіти і неймовірно красивою природою. Австрія також є одним з туристичних центрів Європи. Цього звання вона домоглася за допомогою великої кількості гірськолижних курортів і запаморочливих національних парків. Разом з тим Австрія приваблює не тільки мандрівників, але й охочих працевлаштуватися.
Країна знаходиться прямо в центрі Європи і межує з 8 іншими державами. Це допомагає розвитку національної економіки і поліпшення якості життя австрійців.
Ось як виглядають основні соціальні та економічні показники Австрії:
чисельність населення - 8,7 млн осіб;
середня тривалість життя: 81 рік;
середня зарплата - 2135 євро;
інфляція - 1,3%;
рівень безробіття - 10,3%.
Як бачимо, зарплати в Австрії можна порівняти з зарплатами в Німеччині або Бельгії. При цьому рівень безробіття відповідає середньостатистичному в країнах ЄС.
Австрійський уряд вітає залучення трудових мігрантів, якщо мова йде про представників дефіцитних професій і достатній рівень кваліфікації. Зараз вихідцям з України слід звернути увагу перш за все на технічні спеціальності. Також є хороші шанси влаштуватися на сезонну роботу.
Для трудових мігрантів в Австрії існує велика кількість спеціальних програм. Наприклад, за умови достатньої кількості спеціальних балів експат покращує свої шанси на отримання виду на проживання (ВНП) і престижної роботи.
Давайте з'ясуємо, як знайти роботу в Австрії, де є можливість працевлаштуватися і на яку зарплату можна розраховувати.
Як потрапити на роботу
Традиційно для країн-членів ЄС працевлаштування в Австрії для жителів так званих третіх країн, до числа яких належить Україна, має свої особливості. В першу чергу мова йде про необхідність отримання дозволу на працевлаштування і ВНП.
Як виняток можна згадати хіба що вчених, які можуть відвідати країну за угодою з австрійськими науково-дослідними інститутами. В інших випадках для початку потрібно домовитися з місцевим роботодавцем, який повинен зайнятися оформленням дозволу на роботу. Після цього можна звернутися в австрійське консульство з метою отримання робочої візи і ВНП.
Як правило, для працевлаштування в Австрії необхідно знати англійську і німецьку мови на рівні, який вимагається для професійного спілкування. Часом це є обов'язковою вимогою з боку роботодавця. Знання мови слід довести сертифікатом: щоб отримати ВНП потрібно знати мову на рівні як мінімум А-2.
Також важливо, щоб ваша кваліфікація відповідала австрійським вимогам. Щоб перевірити це, можна відвідати сайт berufsanerkennung.at.
У різних регіонах країни є квоти на іноземних фахівців. Згідно із законодавством, кількість трудових мігрантів не може перевищувати певний рівень від кількості всіх робочих.
Види дозволу на роботу
Блакитна карта ЄС
Її можуть отримати іноземні фахівці з країн поза Євросоюзом з високою кваліфікацією. Блакитну карту видають на термін до двох років. Вона дозволяє проживати і працювати в Австрії, якщо співробітника туди покликала місцева компанія.
Головні вимоги для отримання Блакитної карти ЄС:
трудовий договір на строк не менше одного року;
наявність вищої освіти;
відповідність кваліфікації і досвіду посади;
рівень зарплати хоча б в 1,5 рази вище, ніж середній показник по країні.
Червоно-біло-червона карта (RWR Card)
На цю карту можуть розраховувати наступні категорії іноземців:
представники дефіцитних професій;
фахівці з дуже високою кваліфікацією;
топ-менеджери;
випускники австрійських університетів.
Специфіка Червоно-біло-червоною карти полягає в тому, що її видають за бальною системою. На підставі певних критеріїв іноземні фахівці отримують бали, які впливають на перспективу їх працевлаштування. Як правило, мова йде про вік, досвід, освіту, знання мов, професійні досягнення.
Щоб подати заявку на Червоно-біло-червону карту, потрібно пройти перевірку і дізнатися, яка сума балів буде достатньою для отримання карти. Зробити це можна на офіційному міграційному сайті migration.gv.at. У більшості випадків необхідно набрати як мінімум 50-70 балів.
Заявки на RWR Card розглядають до двох місяців. Безумовно, в цьому випадку також необхідно попередньо домовитися з місцевим роботодавцем. Спочатку карту надають на рік, але потім можна подати заявку на RWR Card plus. Ця карта відкриває фактично вільний доступ на ринок праці Австрії.
Це оптимальний спосіб знайти роботу для тих, хто не зміг попередньо домовитися з австрійським роботодавцем. The Jobseeker Visa видають кваліфікованим фахівцям на 6 місяців. За цей час потрібно знайти собі вакансію в місцевій компанії. Щоб отримати цю візу, необхідно також набрати певну кількість балів, як і в випадку з Червоно-біло-червоною карткою.
Детальніше: http://hyser.com.ua/economics/kak-ukr...
Коментарі до матеріалу