Як скласти договір фрілансу: поради юриста
14.03.2017 479 0 0
Серед безлічі зразків договору фрілансу важко знайти гідний. Але навіть після цього текст варто переробити під себе, врахувати найважливіше та прибрати зайве.
І замовнику, і фрілансеру не обов’язково укладати договір кострубатою канцелярською мовою. Але саме такою мовою звикли користуватися судді й прокурори. Тож складений без певних термінів та юридичних понять текст договору може зіграти не на вашу користь.
Українське законодавство не забороняє укладати угоди не письмово, а усно. Однак якщо мова йде про суму, вищу від 340 гривень, договір має бути складений письмово, підкріплений підписами сторін та печаткою.
Обов’язкові пункти, що мають бути в договорі
Розберемо найважливіші моменти, що обов’язково мають бути у вашому договорі.
Головною умовою набуття договором чинності є його предмет. Саме в цьому пункті має бути чітко визначено, хто що робить, коли та відповідно до чого.
Обов’язково вкажіть два строки: коли розпочинається робота і коли завершується.
Інша важлива деталь — сума винагороди. Якщо ви із замовником домовилися про аванс, зазначте і це. Порядок виплати винагороди теж упередить від незручних ситуацій, оскільки ви точно знатимете, коли і скільки вам мають заплатити.
Пункт про неустойку — запорука збереження ваших часу і грошей, якщо замовник порушить умови договору.
Якщо замовник не приймає роботу, доведеться її довіку виправляти. А причина може бути проста — йому просто не подобається результат. Мінімізуйте будь-які претензії до вас — укажіть, що акт прийому-передачі вважається підписаним, якщо протягом 5-ти днів замовник не надсилає виправлень і зауважень.
Якщо клієнт не висловив обґрунтованих претензій до роботи протягом п’яти днів, акт автоматично вважатиметься підписаним.
Укажіть, на яких підставах замовник може відмовитися від виконаної роботи та чи потрібно платити, якщо робота просто не сподобалася йому.
Докладніше дивись за посиланням: http://ckp.in.ua/articles/15832
Коментарі до матеріалу