Як розрахувати вартість опалення
07.11.2017 56824 0 0
В Україні розпочався опалювальний сезон і жителям країни вже приходять сезонні квитанції.
Розрахунок тарифів
Обсяг спожитого тепла нараховують трьома способами:
За приладом обліку (будинковий або індивідуальний);
За аналогією з будинками, оснащеними лічильниками – у містах, де частка будинків з лічильниками складає понад 50%;
У містах, де рівень оснащеності лічильниками нижче 50%, за нормою із врахуванням фактичної температури та тривалості періоду опалювального сезону.
У будинках, де встановлено лічильник, оплата розраховується наступним чином: шляхом множення затвердженої в тарифі НКРЕКП вартості однієї гігакалорії тепла на кількість гігакалорій, які спожила квартира (вартість гігакалорій * кількість гігакалорій).
Інформація про ціну гігакалорії та нормативи нарахування подається на сайті постачальника тепла.
Наприклад, кількість Гкал, яка була витрачена на опалення мешканців будинку, складала 119,13869 Гкал. Опалювальна площа на мешканців будинку складає 4822,07 кв.м.
Розрахунок виглядатиме так:
119,13869 Гкал / 4822,07 кв.м. = 0,02470 Гкал/кв.м. * 65,45 кв.м. (опалювальна площа квартири) = 1,61707 Гкал. * 657,24 грн.(тариф) =1 062,80 грн.
У будинках, де лічильник не встановлено – площа (кв. м) * тариф * коефіцієнт (включає середньомісячну температуру і фактичну кількість днів надання послуги).
Для швидкого і простого розрахунку, можна скористатися онлайн-калькуляторами. Такими, як сервіс ЖКГ в Україні. Він зручний тим, що дозволяє провести розрахунок за тепло, за газ, за електроенергію.
Він розраховує тарифи з прив’язкою до регіональних тарифів.
Кому надають пільги?
Пільгами при оплаті за теплову енергію серед населення користуються:
учасники бойових дій, ветерани АТО;
родичі загиблого під час бойових дій;
інваліди війни;
чорнобильці (1 і 2 категорія);
ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, пожежної охорони.
Але, якщо в квартирі проживає дві людини, одна з яких пільговик, то пільгову кваліфікацію застосують тільки до половини спожитої теплоенергії.
Як платити за опалення по субсидії?
При наявності у вас субсидії на опалення, ви зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично використаної послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії.
При отриманні субсидії, розмір обов’язкової плати для кожної послуги вказується у відповідному повідомленні. Тобто, після призначення субсидії, ви зобов’язані щомісяця платити обов’язкову суму, встановлену при її отриманні.
Але, якщо ви використовували послугу на меншу суму, ніж ваш обов’язковий платіж за місяць, то і платити, відповідно, ви будете менше.
Якщо розрахунки не збігаються з квитанцією?
Перевірити правильність свого рахунку за тепло можна тут.
Якщо ваші розрахунки по сплаті за опалення не збігаються з тим, що написано у квитанції, то потрібно звернутися до постачальника тепла за поясненнями.
Якщо він не може чітко пояснити та обґрунтувати нарахування у вашому рахунку за тепло, або надає послуги неналежної якості, телефонуйте на урядову гарячу лінію за номером 15-45 та залишайте скаргу, яку опрацює НКРЕКП.
Вам також можуть перерахувати надання послуги у наступних випадках:
якщо надання послуг з централізованого опалення розпочалося пізніше встановленого строку або опалювальний сезон достроково закінчився;
за наявності перерв у наданні послуг, що перевищують допустимий строк (12 годин на добу один раз на місяць);
у разі невідповідності фактичної температури в житлових приміщеннях нормативній.
Перерахунок виконується тільки за умови відсутності квартирних та будинкових лічильників тепла.
Формування тарифів
Формування тарифів відбувається в кілька етапів. На першому етапі узгоджуються показники з місцевими органами самоврядування:
планові обсяги виробництва, транспортування та споживання теплової енергії;
узгодження норм витрачання паливно-енергетичних ресурсів;
затвердження норм споживання та якості житлово-комунальних послуг, в тому числі і в розрізі теплопостачання;
затвердження температурного графіка тепломереж;
визначення орендної плати, заробітної плати, штатного розкладу комунальних підприємств.
Після цього, компанії, які отримали ліцензію на постачання тепла, проводять розрахунки. Керуються вони при цьому законом України про житлово-комунальні послуги.
На останньому етапі розрахунки надають Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, яка їх розглядає і затверджує.
Наразі тарифи на опалення встановили тільки в Києві, а по решті міст і областей рішення приймуть тільки 9-го листопада. Подивитися їх можна на сайті НКРЕКП.
До слова, для розрахунку цьогорічної опалювальної субсидії враховуватимуться доходи громадян за перший та другий квартали 2017 року.
Джерело: http://fakty.ictv.ua/ua/ukraine/20171...
Коментарі до матеріалу