Як перевірити справжність документів онлайн
Державна міграційна служба України разом із Міністерством внутрішніх справ створили онлайн-сервіс для перевірки недійсних, викрадених або втрачених паспортів або посвідчень через базу.
Електронний сервіс «Перевірка недійсних документів» на офіційному веб-сайті ДМС працює уже понад два роки. З його допомогою відвідувачі можуть в режимі онлайн швидко та безкоштовно здійснити перевірку недійсних, викрадених або втрачених документів у базах даних Міграційної служби та МВС.
Які документи можна перевірити онлайн?
- паспорт громадянина України (в паперовій формі і в формі ID-картки);
- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
- тимчасове посвідчення громадянина України;
- посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон;
- посвідка на постійне або тимчасове проживання (як біометричну, так і звичайну);
- посвідчення біженця, проїзний квиток біженця;
- посвідчення та проїзний квиток особи, яка потребує додаткового захисту;
- проїзний документ дитини.
Як перевірити документи онлайн?
Для того, щоб перевірити дійсність документа, необхідно знати лише його серію та номер. Після їх введення сервіс не надасть ані ім'я, ані фото особи, ані будь-яких інших персональних даних: заявник отримає лише таку інформацію:
- інформація про визнання недійсним документа в базах даних ДМС;
- інформація про вкрадений та втрачений документ в базах даних МВС.
Для того, щоб перевірити справжність документа в таких спосіб, чекати не потрібно - сервіс перевіряє справжність документа за номером моментально.
Навіщо перевіряти дійсність паспорта?
Інколи шахраї використовують підроблені паспорти, надаючи їх громадянам і організаціям, які довіряють своє майно чи матеріальні цінності іншим особам. Найбільш відомим видом шахрайських оборудок є отримання кредитів та позик за чужими документами, у яких переклеєна фотокартка. Однак є й інші схеми - скажімо, у взаємовідносинах оренди житла, прокату обладнання та інструментів тощо.
Онлайн перевірка документів особливо корисна з огляду на великий відсоток підроблених паспортів старого зразку. За даними, які приводить Міграційна служба, найчастіше в Україні підробляють паспорти зразка 1994 року.
І хоча зараз для підвищення захисту від підробки в нашій країні поступово і переходять на нові біометричні ID-паспорти, які неможливо підробити, така заміна документів триватиме ще кілька років.
Тож якщо ви перевірите дійсність документу заздалегідь, це може убезпечити вас від фінансових втрат.
nd.dmsu.gov.ua
Коментарі до матеріалу