Як правильно звертатися до суду з вимогою про повернення депозиту, — рекомендації адвоката
03.05.2017 150 0 0
Адвокат розповів про те, як подати позовну заяву, а також, скільки грошей можна без побоювання класти в банк.
Слід бути дуже уважним з розірванням договору банківського вкладу. Перед подачею позову до суду Вам потрібно мати письмово сформульовану вимогу про повернення грошей з доказом його отримання банком, інакше суд може відмовити у задоволенні позову у зв'язку з тим, що на момент його подачі у Вас не виникло право вимагати від банку грошові кошти.
Подавати позов до суду можна за місцем проживання вкладника, відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів». Ст. 22 звільняє особу від сплати судового збору, хоча в цьому вона суперечить Закону «Про судовий збір», в якому визначено перелік пільговиків, які не сплачують цей збір. Споживачі в списку відсутні, тому, якщо суд повернув позовну заяву у зв'язку з несплатою судового збору, це можна буде оскаржити в апеляційному суді: шанси на скасування такого рішення досить високі.
І ще практична рада. Якщо у Вас депозитів багато, то краще стежити, щоб суми за ним в кожному банку не перевищували встановлену Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тис. грн (близько $7400), адже в разі виникнення проблем з фінансовою установою, Фонд не відшкодує суму більше 200 тис. грн, навіть якщо всі документи ідеально складені і збережені.
Залишок грошей доведеться стягувати з збанкрутілого банку нарівні з іншими кредиторами. При цьому коштів від розпродажу майна банку може не вистачити.
Джерело: http://sud.ua/
Коментарі до матеріалу