Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як підвищити свою професійну капіталізацію

08.02.2019

Важливо знати критерії ефективної кар'єри і те, на що кращі компанії в галузі звертають увагу при виборі претендентів.

Ми звикли до згадки терміну «капіталізація» стосовно компаній при оцінці їхньої вартості на ринку. Однак мало хто розглядає цей термін стосовно співробітника і тих факторів, які підвищують або знижують його особисту капіталізацію на ринку як професіонала. На жаль, багато аспектів через незнання ігноруються або не враховуються шукачами роботи і працівниками, що в результаті помітно шкодить кар'єрі.

На ринку праці існують компанії і бренди, заходячи в які, ви автоматично підвищуєте свою капіталізацію. Це говорить про те, що при подальшому кар'єрному переході у вас буде набагато більше кар'єрних можливостей, куди більше компаній готові будуть зробити вам пропозицію про роботу і ви отримаєте можливість претендувати на фінансову винагороду вище ринкової.

Давайте розглянемо компанії, в яких ваша капіталізація як професіонала буде помітно зростати:

 1. Українські системні компанії з високим рівнем корпоративного управління. Як правило, це великі компанії з великим оборотом і обсягом бізнесу, які є лідерами в своєму сегменті. Такі компанії шукають і відбирають найкращих людей на ринку праці. Вони прагнуть систематизувати бізнес-процеси на всіх рівнях і відповідати кращим міжнародним практикам, включаючи управління людським капіталом. У подібних структурах у вас є можливість впроваджувати масштабні проекти на локальному та міжнародному рівнях, спілкуватися з міжнародними консультантами, вести цікаві інноваційні проекти. Попрацювавши 3-5 років у подібному оточенні, ви значно збільшуєте свій професійний рівень.

2. Глобальні міжнародні корпорації з чітко відбудованими бізнес-процесами.

Великий плюс рости і розвиватися разом з цими компаніями, навчаючись кращим світовим практикам ведення бізнесу. Тут приділяють увагу розвитку талантів, надають унікальні можливості для навчання, професійного та особистісного розвитку, підвищення лідерських якостей менеджерів. Крім того, робота в таких корпораціях дає можливість для релокації і отримання досвіду роботи на міжнародних ринках, що однозначно підвищує капіталізацію. Як правило, цей досвід є трампліном для подальшого розвитку кар'єри.

3. Окремо можна виділити міжнародні аудиторські та консалтингові компанії великої четвірки (BIG4) і великої трійки (MBB). Ці компанії в ідеалі підходять для молодих фахівців для експрес-старту кар'єри. Також варто згадати, що високий відсоток менеджерів з даних компаній можуть успішно претендувати в майбутньому на посаду СЕО у великих корпораціях. 

Що ще впливає на зростання капіталізації?

Це масштаб і складність завдань, з якими ви стикаєтеся. Проявляйте ініціативу і беріть проекти і завдання з більшою відповідальністю, вчіться новим навичкам і знанням. Ваша мета - отримати новий досвід, навчитися новому, розширити свою професійну експертизу. Подивіться у вашій поточної компанії, де ви можете застосувати себе - в новому проекті, в новій функції; поговоріть з вашим керівником, намітьте план дій. Постійний розвиток і навчання новому в процесі роботи повинне стати вашим New Normal. Це єдина гарантія бути завжди затребуваним і конкурентним кандидатом для ринку і для вашого поточного роботодавця.

Які фактори знижують вашу капіталізацію, а в гіршому своєму прояві і серйозно псують вашу кар'єру?

1. Часті переходи між компаніями. За класикою, для менеджерів середньої та вищої ланки не рекомендується йти з компанії пропрацювавши там менше 2-3 років. Якщо у вас немає гострих мотивів іти з компанії, не поспішайте і подумайте двічі. Часті переходи призводять до того, що кандидата перестають розглядати на топ позиції, адже бачать в цьому певну тенденцію і ризики.

2. Робота в компаніях з негативною репутацією. Якщо така компанія потрапляє в резюме, це може негативно позначитися на всій вашій кар'єрі. Як правило, ключові гравці добре знають ринок і внутрішню кухню компаній і можуть насторожено поставитися до вашої кандидатури і зробити відмову на рівні резюме.

3. Відсутність позитивних рекомендацій з минулих місць роботи. Процес збору рекомендацій є обов'язковим елементом під час прийняття на роботу, як для топ менеджера, так і для менеджера середньої ланки. Негативні або сумнівні рекомендації є серйозною перешкодою до подальшого розгляду кандидата.

Робота над побудовою своєї кар'єри і збільшенням особистої капіталізації на ринку як фахівця вимагає чіткого розуміння. Важливо знати критерії ефективної кар'єри і те, на що найкращі компанії галузі звертають увагу під час вибору претендентів. Найбільш високо оплачувані топ-менеджери мають, як правило, чітко вибудувану кар'єру. Перед кожним новим кар'єрним переходом вони зважують всі за і проти і уникають спонтанних і емоційних рішень з цього питання. Ми часто витрачаємо більше часу на вибір і покупку нової пральної машини в будинок, ніж на таке важливе питання, яке впливає на вас, вашу сім'ю, ваше фінансове та емоційне благополуччя як кар'єрне планування і збільшення вашої професійної капіталізації.

biz.nv.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
14.05.2025
До 18.06.2025 СГ потрібно отримати дозвіл на зовнішню рекламу
Розширено Перелік видів господарської діяльності, які не можуть провадитися на підставі подання декларації в умовах воєнного стану, зокрема, розміщення зовнішньої реклами! Більше за темою: Акт на списання товарів, використаних для рекламної безкоштовної роздачі Рекламні послуги: облік у замовника ...
13.05.2025
Платіжне шахрайство з картками: огляд НБУ
У 2024 році спостерігалося зменшення кількості незаконних дій та шахрайських операцій з використанням платіжних карток, за якими були понесені збитки. Цей показник порівняно з 2023 роком знизився на 2 тис. операцій (або на 1 %) – до 270 тис. операцій. Більше за темою: Зарплатну картку працівн...
13.05.2025
Топ-10 найбільших роботодавців в Україні: як роботодавці відновлюють штат
Хто на сьогодні займає перші місця серед роботодавців з відновлення кадрів? Більше за темою: Наказ про внесення змін до штатного розпису фермерського господарства Звільнення у зв’язку зі скороченням чисельності або штату працівників Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанс...
Кращі матеріали