Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як отримати статус безробітного та допомогу: МЕРТ

18.08.2020 1117 0 0

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства спільно з Держслужбою зайнятості роз'яснили громадянам, що потрібно зробити для отримання статусу безробітного та державної допомоги по безробіттю.

Які документи необхідні для реєстрації в службі зайнятості
Більшість центрів зайнятості, розташованих в так званій «зеленій» зоні рівня епідемічної небезпеки повертаються до звичайного режиму роботи і відновлюють прийом громадян.

Протягом карантинних місяців для реєстрації в службі зайнятості досить заповнити лише дві заяви і відправити їх по електронній пошті в центр зайнятості.

Громадяни, які реєструвалися онлайн, повинні взяти з собою на особистий прийом оригінали документів. Перелік документів наступний:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код (облікова картка платника податків);
  • трудова книжка (або документ, що підтверджує період зайнятості);
  • диплом або інший документ про освіту;
  • військовий квиток (у разі потреби).

Чи можуть отримувати допомогу по безробіттю ті, хто працював неофіційно

Якщо людині до 35 років і він не має стажу, оскільки працював без оформлення трудових відносин, то йому буде призначено допомогу по безробіттю в мінімальному розмірі (на період карантину та 30 днів після його закінчення — 1 000 грн, після цього - 650 грн) терміном на 180 календарних днів. Якщо ж людина старше 35 років і не має страхового стажу, то він не має права на отримання допомоги по безробіттю.

Чи можна стати на облік в центрі зайнятості не за місцем проживання

Зареєструватися в якості безробітного можна в будь-якому центрі зайнятості незалежно від місця проживання.

Що робити в разі втрати трудової книжки

У разі втрати трудової книжки необхідно подати її дублікат або довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи, або договір або документ, що підтверджує періоди зайнятості.

Трудова книжка повинна пред'являтися не тільки під час реєстрації в якості безробітного, а й під час кожного відвідування центру зайнятості. Так працівник центру зайнятості зможе перевірити, чи не працевлаштувався претендент самостійно і не втратив він при цьому право на отримання допомоги по безробіттю.

www.me.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали