Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як отримати cash back (знижку) при оплаті банківською карткою

Редакція

07.03.2017 225 0 0

Cash back (кеш бек) – він же знижка при оплаті картою, зазвичай не перевищує 5%, але частіше всього, в пределела 1-2%. За заправлення на АЗС можуть повернути близько 2%, наприклад. Чим ближче до продажу товарів повсякденного попиту і далі від сфери послуг, тим кеш бек менше. Що й зрозуміло: у великому супермаркеті ціни і так «усушені» донезмоги, там знижка 0,5% — вже дуже серйозний шматок недоотриманого магазином прибутку. А ось у СПА-салоні з його захмарними цінами, є куди рухатися по частині знижок. І господарі такого СПА-салону охоче готові скинути 3-5% відсотків, якщо завдяки цьому до них зайде більше щедрих і небідних клієнтів.

А скільки реально можна отримати через кеш-бек? Ну, ось, наприклад, авторові дали можливість познайомитися з двома виписками по кредитній карті, випущеної одним з великих українських карткових банків з іноземним капіталом. Що вийшло?

Наприклад, в лютому держатель картки витратив в магазинах близько 2700 грн, а також за кордоном в євро на суму, еквівалентну близько 5000 грн, з яких близько 500 грн в магазині, а решта – в кафе і для оплати квитків в музей. Разом – близько 7700 грн. У вигляді кеш бек було отримано на карту 108 грн. Тобто відсоток кеш бек в середньому становило близько 1,4%. Непогано? Могли б і більше, враховуючи, що левова частка витрат – в кафе і ресторанчиках, де зазвичай рівень кеш бек максимальний. Але, мабуть, при оплаті за кордоном все не так сонячно, як у вітчизняних сервісних точках.

Спробуємо оцінити, що вийшло за підсумками іншого місяця, коли оплати були виключно всередині країни. Тоді близько 5500 грн було сплачено карткою за квиток українському квиткового агентству. Ще близько 670 грн було сплачено у магазинах. Загальна кеш бек був прикро малий – всього 18,5 грн. Чому? Ну, судячи по всьому, кеш бек зовсім був відсутній при оплаті авіаквитка. А ось в магазинах, якщо вірно припущення з приводу відсутності «бека» за квитком, він склав близько 2,7% на коло.

Загалом, висновок такий: у багатьох випадках вигідніше заплатити готівкою за умови наявності спеціальної знижки на таку оплату. У багатьох місцях не надто голосно, але такий бонус пропонують – до 5%. У місцях, де торгуватися при оплаті готівкою категорично не прийнято, можна повернути до двох відсотка сплачених там карткою сум.

На жаль, у більшості банків немає можливості побачити по виписці, скільки саме кеш бека принесла та чи інша покупка або оплата окремо. Відповідно, немає можливості вибудувати оптимальну тактику використання карти з кеш беком. Що робити? Ну, можна погратися у «чистоту експерименту». Тобто якщо карта не є єдиною, то можна в конкретному місяці зробити якусь єдину велику оплату, з числа важливих і відносно часто виконуваних щоб оцінити розмір кеш бек за операціями конкретно в цьому місці.

Є нюанси

Розбагатіти на кеш бек-офісі не вдасться, але він цілком здатний компенсувати абонплату за обслуговування картки. І ще треба уважно знайомитися з обмеженнями, які банки накладають з приводу кеш бек.

Наприклад, якщо протягом звітного місяця «накопичено» занадто мало (менше 10, менше 50 або менше 120 грн – залежить від політики конкретного банку) кеш бека, то в деяких банках прийнято не звертати уваги на такі дрібниці. І списувати «незначні» суми в утиль. Що характерно: подібного розміру суми за обслуговування картки банк стягує цілком акуратно.

Є й інша сторона медалі: деякі банки обмежують «заробіток» на кеш бек-офісі зверху. Тобто, якщо ліміт 500 грн в місяць, а власник картки витратив стільки, що йому належить 700 грн, то повернуть на рахунок лише 500. Прикро? Ну, що ж – треба уважно читати написане дрібним шрифтом.

Нерідко банки надають кеш бек тільки по картах з кредитним лімітом. Логіка проста: якщо вже давати бонус клієнту, то потрібно його за рахунок цього стимулювати до великих витрат і залізання в кредит. Що підвищує заробіток банку на такому власника карти. Ну що ж, ніхто не забороняє утримуватися від використання кредитного ліміту – можна витрачати лише власні кошти, але отримувати при тому кеш-бек по кредитній карті з лімітом.

І, наостанок – чисто психологічний. Як вже було сказано, оплата з карти не настільки наочна в сенсі масштабів витрат. Цей феномен відомий і активно використовується всіма: торговцями, банкірам і лихварями. При цьому масштаби одержуваних бонусів у свідомості покупця очевидним чином перевершують у сприйнятті реальний розмір необхідних для цього витрат.

Що робити – зрозуміло: сприймати витрати з карти як реальне розставання з реальними грошима, пам'ятати про те, що поруч і за готівку можна купити дуже багато дуже набагато дешевше.

Джерело: http://hyser.com.ua/business_and_fina...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали