Як відкрити рахунок в банку
06.12.2016 1512 0 0
Відкрити рахунок в банку – нескладно. Складніше отримати від банку всі необхідні послуги, заплативши за такий сервіс розумні гроші. Про все по порядку в нашій статті.
Почнемо з того, що ось просто відкрити поточний рахунок не вдасться. Не тому, що банки їх не готові відкривати. А тому що всі великі роздрібні банки перейшли до пакетів послуг. У такі пакети навіть в самій скромній комплектації входять одна або пара платіжних карт, поточні рахунки – причому, зазвичай не в одній валюті, а в гривні плюс долар або євро. Часто там буде і підключення до мобільного та/або інтернет-банкінгу.
Все разом називається зазвичай як-то красиво. Наприклад «Пакет Оптимальний», «Пакет Престиж» або якось інакше. Насправді, це буде пакет розрахунково-касових послуг розрахунково-касового обслуговування — РКО.
Не потрібно лякатися надмірних витрат на такий пакет – він може коштувати не більше 10-15 гривень в місяць. Стільки ж раніше коштувало відкриття і обслуговування одного поточного рахунку. Пакет можуть запропонувати і без додаткової оплати – наприклад, якщо клієнт має в цьому банку зарплатну картку або пенсійну.
Ні, банки не стали такими сильно щедрими, раз на додачу до звичайного поточного рахунку стали додавати багато супутніх послуг. Виграш банку полягає в тому, що має багато можливостей клієнт починає залишати на своїх рахунках більше грошей, проводить більше різних операцій, приносячи тим самим банку більше заробітку. Вигода тут обопільна. Але про свою стороні цієї вигоди ми повинні дбати постійно і самостійно.
Як отримати весь цей набір сервісів? Вибрати банк за смаком, взяти паспорт та оригінал довідки про податковому номері – ІНН, взяти пару сотень гривень на можливі витрати і йти відкривати рахунок. Всі. Про те, як спілкуватися з банківськими клерками, які чарівні слова говорити – трохи пізніше.
Як вибрати банк за смаком?
Дуже просто: у такого банку має бути достатньо широка мережа банкоматів на випадок, якщо на карту надійшли гроші і їх треба звідти зняти без зайвих витрат за таку операцію. Дуже важливо, щоб банк був надійний, займав верхні рядки в авторитетних рейтингах надійності. Важливо подивитися на його тарифи – щоб не переплачувати за обслуговування.
Крім того, важливо, щоб банк мав комфортний інтернет-банкінг – цей сервіс дозволяє економити час і гроші. Час – за рахунок нехождения в банківське відділення, так як інтернет-банкінг дозволяє проводити більшість найбільш часто використовуваних операцій через Мережу. Гроші – тому що комісії за операції через інтернет-банкінг набагато нижче, ніж через касу банку, а то й зовсім нульові.
Крім того, інтернет-банкінг дозволяє без походів у банк, одержувати виписки по рахунках і картах – що дуже корисно і не потребує окремих витрат, а виписка, отримана в касі, може обійтися в кілька десятків гривень.
Важливо, щоб доступ до інтернет-банкінгу не вимагав додаткової оплати або не мав якихось обмежень по числу операцій. Та я знав як мінімум один чималенький банк, де разом з конвертом із карткою та ПІН-кодом заодно видавали конверт з парою десятків разових паролів на виконання перекладів/платежів через інтернет-банкінг. Використовував все – топай в банк купувати нові паролі. Сподіваюся, такого чудового сервісу більше немає, але хто знає.
В ідеалі: до походу в обраний банк потрібно приблизно прикинути перелік операцій, які зазвичай потрібні протягом місяця, після чого з тарифним планом обраного банку підрахувати, у що вони обійдуться. Власне, щомісячна абонплата плюс ось цей обсяг платежів за окремі операції – це і є наші витрати на використання банківського рахунку і картки.
Що треба питати у банківського працівника, відкриваючи рахунок?
— що входить в пакет, які рахунки і карти можна відкрити, залишаючись у рамках звичайної абонплати;
— чи є кредитні ліміти на картках – і як їх відключити, щоб не залазити в борги ненароком. Варто нагадати, що кредитний ліміт може бути відкритий лише на карту в гривні, в доларах або євро — немає;
— чи можна в рамках пакету відкривати додаткові картки до своїм основним, наприклад – для членів сім'ї. Такі додаткові картки дуже зручні – можна диспетчерить виділяються дітям гроші, контролюючи їх витрати при цьому, так як виписки про операції теж можна отримувати з інтернет-банкінгу;
— можна відкрити картки і рахунок в інших валютах. Наприклад, пакет передбачає картку в гривні, картку в доларах, а також поточні рахунки у гривні та доларах. Скільки буде коштувати відкрити її і карту, а також рахунок в євро? У різних банків різна політика на цей рахунок – трапляється й таке, що відкривають без додаткової абонплати, беруть тільки за випуск – 70-200 гривень. Трапляється, що заради ще однієї валютної картки та рахунки доводиться «купувати» додатковий пакет РКО;
— чи є можливість підключити SMS-інформування про операції по карті – це дозволяє контролювати, проводяться операції і на яку суму. Що рятує від ситуацій, коли десь у ресторані або магазині намагаються списати більше покладеного при оплаті покупки;
— є так званий кэшбэк – тобто банк повертає частину витраченого з карти. Так, деякі банки повертають на карту 0,5-5% сум, сплачених при купівлі. Відсотки кешбека можуть відрізнятися у різних банків і навіть в залежності від типу торгової точки – магазин, супермаркет, АЗС, ресторан;
— і останнє – є у складі пакету страховки. Іноді в складі пакету йдуть без додаткової оплати медстраховки для туристів або від нещасного випадку. Іноді такі страховки пропонують за «смішну ціну» — в таких випадках варто цікавитися ринковою ціною такої страховки, часом пропонується зовсім не «мізерна».
І ось карти і рахунки відкриті – настало щастя.
Детальніше дивись за посиланням: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу