Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як оформити біометричний закордонний паспорт

12.06.2017

Безвізовий режим України з Євросоюзом набула чинності 11 червня 2017 року.

В даній статті розповідається, як отримати біометричний паспорт, який є необхідною умовою безвізового перетину кордону.

Формально громадяни України можуть отримати біометричний паспорт у відділенні Державної міграційної служби або в місцевому Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Які документи потрібні для оформлення біометричного закордонного паспорта

Для громадян України, яким вже є 16 років:

    заява-анкета;

    паспорт громадянина України;

    індивідуальний податковий номер фізичної особи - платника податків (з 18 років);

    документ про сплату адміністративного збору або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів;

    закордонного паспорта, видані раніше.

Для неповнолітніх, віком менше 16 років:

    заява-анкета;

    свідоцтво про народження (з 14 років - паспорт громадянина України);

    документ про сплату адміністративного збору або оригінал і копія документа про звільнення від таких платежів;

    якщо паспорт оформлюється для неповнолітнього до 12 років можна подати дві кольорові фотографії розміром 3,5х4,5 сантиметри і одну фотографію розміром 10х15 сантиметрів для внесення оцифрованого зображення особи шляхом сканування. До 12 років дитина може бути відсутнім при оформленні закордонного паспорта. З 12 років необхідно його присутність.

Крім того, якщо неповнолітній, вік якого менше 16 років, проживає з одним з батьків необхідно подати:

    свідоцтво про смерть другого з батьків або рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків або рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім, або рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

    довідку про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету;

    оригінал виписки з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька.

Для оформлення закордонного паспорта дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які досягли 16 років, необхідно подати один з наступних документів (або його нотаріально завірену копію):

    документ, що засвідчує повноваження директора дитячого закладу (контракт і т.д.);

    договір про влаштування дитини в прийомну сім'ю;

    договір про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу;

    рішення органів опіки і піклування про встановлення опіки (піклування);

    рішення суду про встановлення опіки (піклування);

    договір про патронат.

Якщо закордонний паспорт оформляє людина, яка не може самостійно пересуватися, в зв'язку з тривалим розладом здоров'я, його представник також може подати дві кольорові фотографії розміром 3,5х4,5 сантиметри і одну фотографію розміром 10х15 сантиметрів для внесення оцифрованого зображення особи шляхом сканування (так само як для дітей до 12 років). У цьому випадку необхідна довідка від медичного закладу.

Громадяни України можуть мати два закордонні паспорти

Під час оформлення біометричного закордонного паспорта не обов'язково здавати закордонний паспорт старого зразка з діючими візами.

Заява-анкета на оформлення біометричного закордонного паспорта заповнюється при подачі документів. Після оформлення заяви потрібно пройти процедуру сканування відбитків вказівних пальців рук, фотографування і оцифровки підпису.

Від внесення оцифрованих відбитків в безконтактний електронний носій можна відмовитися. А сканування відбитків пальців рук дітей роблять з 12 років і з дозволу батьків або законних представників.

Вартість і терміни оформлення біометричного закордонного паспорта

Вартість оформлення біометричного закордонного паспорта залежить від обраного терміну його оформлення.

    Зазвичай заяви на оформлення біометричних закордонних паспортів розглядаються до 20 робочих днів. У такому випадку його вартість складе 557 грн 32 копійки.

    Термін оформлення закордонного паспорта за заявою особи, яка його оформляє може бути скорочено до 7 робочих днів. В такому випадку вартість закордонного паспорта складе 810 грн 32 копійки.

    У разі необхідного термінового виїзду за кордон через нагальну потребу в лікуванні або смерті родича, який там проживав, закордонний паспорт можуть оформити за три робочих дні. В такому випадку необхідно подати документ, який підтвердить, що виїзд за кордон дійсно є терміновим. Вартість такого оформлення також складе 810 грн. 32 коп.

Оплатити адміністративний збір за оформлення закордонного паспорта можна в банківському відділенні і в терміналах в відділеннях Державної адміністративної служби або центрах надання адміністративних послуг.

Якщо ви отримуєте паспорт в ДП Документ, він буде коштувати

- в разі оформлення за 7 робочих днів - 1210 грн 32 копійки;

- в разі оформлення за 20 робочих днів - 957 грн 32 копійки.

Оплата проводиться на місці.

Після закінчення терміну оформлення закордонного паспорта, його потрібно буде забрати в відділенні ГМС, ЦНАП або відділенні ДП Документ. Для цього необхідно буде мати при собі внутрішній паспорт.

Джерело: http://hyser.com.ua/ 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
08.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Уряд пропонує розшири категорії громадян, які мають право на відстрочку Держпраці перевірятиме роботодавців на предмет мобінгу: законопроєкт підписаний ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 27.06.2025 Які податки планує збільшити ...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
09.07.2025
Судова практика Верховного Суду щодо оподаткування в умовах воєнного стану
Пропонуємо ознайомитися з другим випуском огляду судової практики Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду щодо оподаткування в умовах воєнного стану, підготовленого з нагоди Восьмої міжнародної науково-практичної конференції «Адміністративна юстиція в Україні: проблеми теор...
08.07.2025
Правові гарантії щодо безпеки під час повітряних тривог у період воєнного стану
Першочерговий обов'язок кожної держави – захищати право на життя. Більше за темою: Повітряна тривога: дії та відповідальність роботодавця Попри те, що війна триває четвертий рік, а органами державної влади всіх рівнів неодноразово здійснювалося інформування про заходи безпеки під час повітрян...
08.07.2025
Виробники переробної промисловості отримають гранти на відновлення потужностей після обстрілів
Кабмін 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Кабмін 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти д...
Кращі матеріали