Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як не стати жертвою аферистів

Редакція

16.01.2018 333 0 0

Співробітники правоохоронних органів попереджають про те, що активізувалися шахраї, які під виглядом правоохоронців обманом заволодівають грошима громадян.

Так, шахраї телефонують людям і представившись співробітником поліції, повідомляють про те, що їх родич затриманий поліцією за вчинення серйозного правопорушення.

Далі пославшись на те, що нібито затриманому загрожує серйозне покарання, однак за велику суму вони "допоможуть" загладити ситуацію.

Гроші необхідно віддати певну людину в зазначеному місці, або передати таксистом.

Найчастіше шахраї користуються «легендами», вдаючись до яких, легко маніпулювати потерпілими, зокрема це вчинення їх родичем смертельного ДТП або побиття людини.

Однак не дивлячись на шок і поспіх, продиктовану зловмисниками, не варто панікувати. Краще з'ясувати всі обставини і повідомити правоохоронцям про шахрая.

У поліції дали кілька рекомендацій, щоб не стати жертвою шахраїв:

    попросити того, хто телефонував випаде, назвати прізвище, ім'я, по батькові, посаду та відділ поліції, в якому він працює і його робочий номер телефону (після цього зазвичай аферисти кидають трубку);

    зателефонувати до поліцейського відділку і дізнатися, чи дійсно ваш родич знаходиться у них;

    подзвонити «винуватцеві» інциденту, або його близьким і дізнатися чи потребує він допомоги;

    повідомити про дзвінок шахраїв в найближчий відділ поліції або на оперативну лінію 102.

Варто відзначити, що аферисти застосовують методи психологічного впливу. Просять не класти трубку, поспішити, приймати рішення швидко, інакше родич може потрапити за ґрати. Такі слова призводять до паніки, і жертва готова заплатити будь-яку суму заради порятунку родича, який потрапив в біду.

Тому найголовніше - не впадати в паніку і не поспішати з виконанням вимог шахраїв.

Джерело: http://sud.ua/ 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали