Як знайти підтримку малим та середнім фермерам?
29.08.2017 788 1 0
Грамотний та логічний бізнес-план, що супроводжується прозорою фінансовою звітністю, є важливим фактором для інвесторів та основою будь-яких успішних зусиль, від оволодіння новою грою до керування фермою.
Поняття «децентралізація», «повернення ПДВ аграріям» кожен день звучать в інформпросторі України, але часто ні про що не говорять простим фермерам, які хочуть розвивати своє невеличке господарство і отримувати дохід. Куди звернутися аграрію, що вирішив розвивати свою невелику фермерську справу? Які програми з підтримки таких сільгоспвиробників діють в країні? З ким ефективніше співробітництво в цьому напрямі - вітчизняними банками і державними структурами або іноземними неурядовими організаціями?
Сьогодні в Україні 38,8 тис фермерських господарств, з яких 72% мають площі землекористування до 100 га.
Для того, щоб отримати кошти через Держфонд підтримки фермерських господарств, необхідно звернутися в регіональне відділення Фонду за місцем проживання аграрія.
Фермерські господарства можуть розраховувати на допомогу строком до п'яти років для придбання техніки, обладнання, поновлення обігових коштів, виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, будівництва та реконструкції виробничих і невиробничих приміщень, у тому числі житлових (загальною площею не більше 125 кв. метрів), для закладення багаторічних насаджень, розвитку кредитної та обслуговуючої кооперації, в тому числі для сплати пайових внесків до пайових фондів сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, утворених фермерськими господарствами самостійно або разом з членами особистих селянських господарств, зрошення та меліорації земель.
При цьому фінансова допомога надається в сумі, що не перевищує 250 тис грн. Максимальний термін повернення наданих фермеру коштів визначено до 5 років, згідно з графіком, вказаним в договорі про надання фінансової підтримки. Відзначимо, що для забезпечення виконання зобов'язань фермерське господарство надає в заставу майно (рухоме, нерухоме).
Також в Україні ось вже кілька років надається допомога малим сільгоспвиробникам в рамках 15 проектів на загальну суму 83 млн доларів. Зокрема, це проекти з розвитку тепличного господарства та садівництва на Півдні України. Також існують проекти з підтримки кооперації і зрошення в центральних і західних областях. Що ж стосується підтримки рослинництва і органічного землеробства, то в профільному міністерстві зізнаються, що на сьогодні необхідно прийняти рішення про фінансування надання допомоги фермерам з розвитку даних напрямків, відзначаючи, що, скоріше за все, цю підтримку з боку держави фермери отримають в найближчий час - як тільки в Україні запрацює на практиці Стратегія по розвитку сільського господарства та сільських територій на період до 2020 року.
Втім, крім державних установ і фондів підтримку малим і середнім фермерам можуть надати і іноземні неурядові організації. Одна з них - International Trade Centre - при фінансуванні шведського управління Міжнародного розвитку та співробітництва (SIDA) починає реалізацію перспективного проекту технічної допомоги малим і середнім фермерам півдня України.
Якщо фермер має зовсім маленьке господарство, то Європейський банк реконструкції і розвитку з ним співпрацюватиме навряд чи. Але є інші міжнародні організації. Наприклад, International Financial Corporation, яка спеціалізується на малому і середньому бізнесі. Тобто, якщо фермеру потрібен кредит до 10 тис євро, він може туди звернутися. В цілому, фінансування знайти можна саме завдяки таким організаціям. Міжнародні донори, в разі грамотного складання бізнес-плану, що пояснює яким чином фермер поверне дані йому гроші, охоче йдуть на співпрацю. Крім того, існують і організації, які надають допомогу на безповоротній основі.
Джерело: http://agravery.com/uk/posts/show/ak-...
Коментарі до матеріалу
Відсортовано: по часу за популярністю
Всього коментарів 1