Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як почати роботу в системі електронних закупівель

16.08.2018

Сьогодні електронні та цифрові технології активно проникають в усі сфери нашого життя, роблячи його простішим і зручнішим. Це інструмент, який при правильному підході дозволяє значно оптимізувати виконання завдань.

Але якщо в побуті та приватному житті впровадження новинок відбувається досить швидко і непомітно, то в компаніях зміна робочих процесів відбувається не так легко. Однак труднощі перехідного періоду того варті. Адже цифрові технології – інструмент, який при правильному підході дозволяє значно оптимізувати виконання бізнес-завдань. Як кілька років тому це відбулося з хмарними сервісами для зберігання даних, CRM-системами та програмами для автоматизації бухгалтерського і податкового обліку. Реформування сфери закупівель може заощадити компанії до 30% від початкової ціни і зменшити витрату ресурсів і часу.

Якщо ваша компанія ніколи не працювала в системі електронних закупівель, то для тестового періоду краще вибирати категорію товарів або послуг з високою конкуренцією на ринку. Але з чого почати, щоб процедура виявилася ефективною і допомогла заощадити ресурси?

Комп'ютерна та офісна техніка

В Україні багато виробників і постачальників, які займаються оптово-роздрібною торгівлею і в цій сфері. Причина проста – це затребуваний товар, який купують всі. Другий важливий момент – тут немає якоїсь особливо складної специфікації, яку потрібно буде прописувати в тендерній документації. Замовнику досить визначити для себе загальні технічні характеристики необхідного товару. Оскільки конкуренція на ринку висока, в такій закупівлі можуть взяти участь 15 і більше постачальників. Але для того, щоб отримати найвигіднішу ціну, краще замовляти великі партії і на тривалий період.

* Передбачувана економія: до 20%

Канцтовари

На цьому ринку також великий вибір постачальників, що продають як українські, так і зарубіжні товари. Складність тут може бути тільки в питанні "ціна-якість". Бувають випадки, коли пропозиція гарна, а товар ламається на наступний день. Щоб убезпечити себе, в документації слід прописати лінійку виробників, чия продукція подобається і підходить компанії за якістю. Тоді постачальники зможуть пропонувати тільки цю продукцію. Підвищить ефективність закупівлі й запит цінових пропозицій від учасників перед тендером. Також можна уточнити у постачальників перелік і обсяги продукції, що є в наявності, для гарантії поставки необхідної партії. Після цього замовник проводить стандартний тендер серед учасників, які мають у потрібній кількості товар, який відповідає вимогам.

Передбачувана економія: 10-15%

Форма та спецодяг

У нас в країні зараз "бум" на товари та одяг вітчизняного виробництва. І головне, що їх асортимент і якість не поступаються зарубіжним. Для такої закупівлі найбільш ефективними будуть двохетапні торги. Тобто на першому етапі – прекваліфікації – замовити у постачальника тестові зразки (якщо вони є) або ж попросити їх пошити. Щоб оцінити якісні характеристики товару, замовник може взяти зразки у використання на якийсь час. І потім провести другий етап – ціновий тендер серед відібраного пулу постачальників. Важливо після вибору переможця прописати в договорі всі характеристики, які були у тестових зразків. Це гарантія для замовника, що всі наступні поставки від контрагента будуть відповідати вихідним вимогам.

Передбачувана економія: 20-25%

Будівельні та ремонтні роботи

Одна з ключових особливостей таких закупівель – терміни. Для того, щоб отримати вигідну пропозицію – планувати потрібно заздалегідь. Тут також доречно буде провести двохетапні торги. Ще одне гарне рішення – це конференція для потенційних постачальників з презентацією об'єкта. На ній учасники зможуть поставити замовнику запитання, оцінити обсяги роботи і сформувати для себе ціну на послуги. На прекваліфікаційному етапі замовник може попросити їх подати проект об'єкта, або стандартну тендерну пропозицію. Якщо організатор закупівлі не хоче, щоб ці документи були у відкритому доступі, то варто відразу зазначити, що подавати їх потрібно в закритому вигляді. Після відбору проектів – ціновий тендер.

Передбачувана економія: до 30%

Рекламні та івент-послуги

Закуповувати послуги в системі також вигідно, як товари і роботи. Складність тут може бути в тому, що в таких категоріях багато замовників прагнуть керуватися рекомендаціями і відгуками колег, а не моніторити ринок. Але і в такому випадку електронна система закупівель допоможе вибрати найкращу пропозицію. Оскільки всіх постачальників, обраних за рекомендацією, можна покликати в тендер з обмеженою кількістю учасників. Там вони зможуть змагатися за ціною. Або ж, другий варіант – етапні торги. В яких на прекваліфікації можна попросити учасників провести презентацію своїх послуг. Наприклад, якщо ви замовляєте кейтеринг, то провести дегустацію. І тільки після цього запрошувати постачальників у ціновій тендер.

Передбачувана економія: 10-15%

Діджіталізація у всіх сферах вже не тренд, а необхідність. Сьогодні неможливо заперечувати вплив технологій на бізнес і потребу в їх використанні. Але робити це варто поступово, почавши перехід в електронний формат з одного або двох напрямів у компанії. Так можна буде відстежити ефективність цифрових інструментів і, відповідно, максимально зручно вибудувати внутрішні процеси.

* Передбачувана економія – орієнтовна сума, яка залежить від багатьох факторів, зокрема й від того, як були побудовані процеси всередині компанії до переходу на електронну систему.

https://biz.nv.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
22.05.2025
З 1 червня в Дії стане доступним мультишеринг для бізнесу
Отримати весь пакет потрібних документів від клієнта стало можливим у кілька натискань на екрані. Без ксерокопій, файлів та помилок у паперах. Саме так з 1 червня працюватиме новий сервіс для бізнесу – мультишеринг документів у Дії.  Усі цифрові копії необхідних документів надходять одра...
21.05.2025
Наукові парки – нові можливості для бізнесу
Science City – це частина Стратегії цифрового розвитку інновацій WINWIN 2030, що об’єднує науку, освіту та бізнес. Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством цифрової трансформації розробляють новий правовий режим Science City, який має на меті трансформувати наукові парки в суч...
21.05.2025
Яким був фінансовий ринок у 2024 році: звіт НБУ
Основну увагу регулятор приділяє насамперед системно важливим та важливим суб’єктам інфраструктури фінансового ринку, порушення безперервності діяльності яких може бути джерелом системного ризику. Національний банк, дотримуючись принципів прозорості виконання функції з оверсайта, опублікував ч...
Кращі матеріали