Як шахраї виманюють секретні дані платіжних карт
08.06.2017 176 0 0
Перед тим, як виманити дані карти, шахраї представляються співробітниками банку і просять оцінити сервіс фінустанови.
За оцінками експертів, 94% телефонних шахраїв, які мають намір виманити у своїх жертв секретні дані платіжних карт, видають себе саме за банківських співробітників. Чуючи, що їм телефонують з банку, потенційні жертви з легкістю видають конфіденційну інформацію, яка необхідна зловмисникам для зняття коштів з карти.
Серед «причин» для дзвінка шахраї найчастіше вибирають:
- «Ваша карта заблокована»;
- «Підозрілі операції по карті»;
- «Карту потрібно перереєструвати», верифікація карти;
- «Вам прийшов платіж, щоб зарахувати його на ваш рахунок, потрібні такі дані», «вам нарахована добавка до пенсії», «ви виграли в акції».
Нещодавно телефонні шахраї придумали ще один шахрайський сценарій - дзвінок нібито з метою перевірити якість банківського обслуговування. Про це повідомляє Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем ЕМА.
Перед тим, як виманити дані карти (номер, а також секретні реквізити - термін дії карти, тризначний код безпеки зі зворотного боку карти або код CVV2 / CVC2) шахраї представляються співробітниками банку і просять оцінити сервіс фінустанови.
Відомі випадки, коли шахраї одночасно вели телефонні переговори з жертвою і вводили дані її карти в онлайн-сервісі для здійснення грошових переказів, щоб вкрасти з неї кошти. Якщо виявлялося, що для підтвердження операції по грошовому переказу потрібно ввести секретний код з смс від банку, то шахрай міг попросити жертву назвати секретний код з смс від банку.
Раніше повідомлялося, що українці стали частіше платити карткою і рідше знімати готівку. Згідно з результатами дослідження Асоціації ЕМА і компанії «Gemius Україна», 32% респондентів, які взяли участь в дослідженні, повідомили, що регулярно здійснюють карткові платежі в магазинах, на заправках і в інших торгових точках, 26% - в інтернеті, а 19% - оплачують товари і послуги картами частіше, ніж раніше.
Джерело: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу