Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як зміниться життя бухгалтера в 2018 році

Редакція

17.01.2018 2615 0 0

Із 01.01.2018 року набув чинності оновлений Закон “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” з метою приведення норм вітчизняного бухгалтерського законодавства у відповідність до законодавства ЄС.

Це, звичайно, потягне за собою деякі зміни у роботі бухгалтерів, внесе особливості у оформленні та подачі звітності. Які саме?

По-перше, установи, які представляють суспільний інтерес, будуть зобов'язані представляти звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ). На такі підприємства покладають обов’язок утворення бухгалтерської служби. Всі інші компанії можуть користуватися аутсорсинговими послугами аудиторських фірм.

По-друге, оскільки було оновлено класифікацію підприємств за розміром (тепер вони поділятимуться на мікропідприємства, малі, середні та великі), то передбачено обов’язок оприлюднення фінансової звітності середніми та великими підприємствами на власному веб-сайті, та всіма іншими – на звернення будь-якої особи. Відповідальність за своєчасне та в повному обсязі подання й оприлюднення фінзвітності несе вповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством, або власник.

Уряд визначатиме порядок та строки подання фінансової звітності, звіту про управління та звіту про платежі на користь держави до органів державної влади, для банків – визначатиме  НБУ.

По-третє, законом встановлено вимогу складати фінансову звітність на підставі таксономії – тобто, виходячи зі складу статей та показників фінзвітності, які підлягають оприлюдненню.

По-четверте, спрощено вимоги до первинних документів, а саме: факт здійснення господарських операцій не залежить від способу відображення (або невідображення) її у первинних документах. Дана норма фактично перекреслює багаторічну практику податківців про невизнання господарських операцій через незначні помилки в оформленні первинних документів, що полегшить життя не одному бухгалтеру.

Звичайно, нововведення вимагають від бухгалтерів і освоєння правил ведення бухгалтерського обліку за міжнародними стандартами: це процес навчання фінансових директорів та головних бухгалтерів новим стандартам ведення бухгалтерського обліку.

Що можна ще чекати від таких змін? Підвищення рівня конкурентноздатності українських підприємств на міжнародних ринках, залучення інвестицій та взаєморозуміння з інвесторами. Спрощення вимог до первинних документів, зменшення документообігу та необхідність навчання - ось ті безумовно позитивні зміни, викликані прийняттям нових стандартів. Переведення обліку на міжнародні стандарти  сприятиме підвищенню кваліфікації наших бухгалтерів, що допоможе стати їм більш професійними та цінними для свого підприємства.

Джерело: https://biz.nv.ua/ 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали