Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як позбутися від договору поручительства?

Редакція

17.10.2016 1083 0 0

Заборгованість по кредиту - нерідке явище. Найчастіші суперечки, які зустрічаються в судах - це справи по стягненню заборгованості з боржника. У випадку якщо ви є поручителем, тоді банк буде просити суд стягнути суму заборгованості з основного боржника і з поручителя солідарно.

Як можна припинити дію договору поруки?

1.Якщо боржник виконав основне зобов'язання кредитного договору. Якщо умови кредитного договору були виконані основним боржником в термін і без прострочень виплачена вся сума кредиту і відсотків, якщо кредитний договір був достроково розірваний і виконані всі умови даного договору, якщо кредитний договір був визнаний судом недійсним або з інших підстав, передбачених законодавством України, то договір поруки також припиняє свою дію.

2. Якщо в кредитному договорі були внесені зміни, що призвели до збільшення обсягу відповідальності основного боржника без згоди поручителя - договір поручительства вважається припиненим.

Що ж вважається збільшенням обсягу відповідальності?

Верховний Суд України у своїй Постанові від 18 червня 2012 роз'яснив, що збільшенням обсягу відповідальності вважається:

- збільшення Банком процентної ставки по кредиту

- відстрочення виконання зобов'язання (збільшення терміну дії кредитного договору), що призводить до збільшення періоду, за який нараховуються відсотки;

- встановлення (збільшення обсягу) неустойки;

- встановлення нових умов кредитного договору, що стосуються змін процентної ставки в сторону збільшення.

3. Порука припиняється, якщо після настання строку виконання зобов'язання (термін закінчення кредитного договору) кредитор (Банк) відмовився від прийняття належним чином виконаного зобов'язання, запропонованого основним боржником або поручителем.

4. Порука припиняється у разі переведення боргу (в даному випадку - кредиту) на іншу особу, якщо поручитель не поручився за нового боржника.

5. Порука припиняється після закінчення строку, встановленого в договорі поруки.

6. Якщо в договорі поруки не встановлено термін дії договору, порука припиняється, якщо кредитор (Банк) протягом 6 місяців від дня настання строку виконання основного зобов'язання не пред'явить вимоги до поручителя.

7. Якщо в кредитному договорі не встановлений строк його дії або встановлений моментом пред'явлення вимоги, порука припиняється, якщо кредитор (Банк) не пред'явить позову до поручителя протягом одного року від дня укладення договору поруки. При цьому слід розуміти, що, згідно з позицією Верховного Суду України, умова договору поруки про його дію до повного виконання боржником своїх зобов'язань перед банком за кредитним договором не є встановленим між сторонами строком припинення поруки, оскільки це суперечить положенням Цивільного кодексу України.

Існують і інші індивідуальні випадки припинення поручительства, передбачені законодавством.

Поручителям ж радимо не чекати, поки боржник самостійно виконає умови кредитного договору, а тримати руку на пульсі - дізнаватися, чи були з боку Банку і позичальника укладені додаткові угоди до кредитному договору або чи було допущено Банком в односторонньому порядку зміни умов кредитного договору, щоб Поручитель зміг своєчасно захистити свої права та інтереси.

Якщо у Вас є підстави припускати, що ваш Договір поруки припинив свою дію, звернувшись до адвоката або юриста за консультацією або складанням позовної заяви про визнання договору поруки припиненим, Ви зможете звільнити себе від поручительства, яка обтяжує Вас і Вашу родину.

Джерело: http://kompanion.biz/stati/kak-izbavi...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали