Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як і чим ми торгуватимемо з Канадою: про перепони та перспективи

Редакція

04.05.2017 141 0 0

Стало відомо, що Україна повністю готова до ратифікації Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Тепер черга канадської сторони. Сенат Канади має затвердити торговельну угоду, а найвищий посадовець країни — підписати її. Кажуть, що держбюджет України втратить через це кошти, а наші товари не витримають конкуренції з іншими експортерами.

Угода про ЗВТ призведе до зниження доходів до держбюджету, але це не біда

Угода про ЗВТ відкриває для українських імпортерів 98% канадського ринку, а для експортерів — безмитний доступ до нього.

В Мінекономрозвитку прогнозують, що цей договір призведе до незначних втрат доходів до держбюджету. Зокрема внаслідок скасування цих самих ввізних мит майже на 1,2 мільйона доларів першого ж року.

    У середньостроковій перспективі недонадходження до держбюджету компенсуватимуть за рахунок ПДВ, а також збільшення притоку прямих іноземних інвестицій. Загалом, Угода про ЗВТ Україна-Канада відкриває нові можливості для українського бізнесу і для нашої країни, — переконана Наталія Микольська

Які ще проблеми можуть виникнути в українсько-канадських стосунках?

    В Угоді вже закладені вигідніші для нас умови експорту товарів. У цьому документі також закладено квотування за певними групами товарів (молочна продукція, яйця, м’ясо), однак обмеження за ними застосовуються Канадою не лише стосовно України.

Умови Угоди про вільну торгівлю з Канадою, якщо її можна порівняти з угодою з ЄС, є більш вигідними. Наприклад, для ринків Канади та США властивий високий ступінь захисту від сировинних, продовольчих та деяких інших груп товарів, що імпортуються з-за кордону.

Тож для країн, які не підписали Угоди про ЗВТ з Канадою, експортувати до неї ці товари вкрай невигідно. Адже там працюють дуже високі мита. І чимало країн світу жаліються на Канаду саме в цьому сенсі.

Чи не стане на заваді географія та як це вирішити

Існує скептична думка, що експортувати з України до далекої Канади немає економічного сенсу. Начебто така торгівля не є рентабельною і прибутковою.

Старший експерт із торгівлі та інвестиційної політики проекту CUTIS Олександр Бровко запевняє, що технологічний прогрес дозволяє нам не звертати уваги на чималі відстані:

    Подивіться на полиці наших магазинів. Ви побачите там груші з Китаю, вино з Чилі. А поміж тим, всі ці товари продаються в Україні за дуже доступними цінами. Між іншим, ЗВТ України з Китаєм та Чилі просто не існує

Але середні зарплати, а також інші витрати на створення одиниці товару в його собівартості в Чилі і, тим більше, в Китаї є набагато меншими, ніж у розвиненій Канаді. Тому казати про рівноцінність канадських та китайських товарів не можна. Груші з Китаю однозначно вартуватимуть значно менше, ніж імпортований фрукт із Канади.

Натомість логістичні й судноплавні компанії світу пропонують персоналізовані рішення доставки вантажів куди завгодно повітряним, морським і автомобільним транспортом. Для експорту до Канади свіжих фруктів та овочів існує авіатранспорт чи морські перевезення з температурним контролем.

Навіть якщо неможливо заповнити весь контейнер своїми товарами, можна приєднатися до збірних вантажів.

Докладніше: http://ckp.in.ua/analytics/17699

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали