Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як грамотно здати житло в оренду

Редакція

11.10.2016 492 0 0

Як відомо, в уряді анонсували багато винятків із загальних правил надання субсидій. Зокрема й те, що державна допомога може надаватися людям, які проживають на знімних квартирах. Причому договір оренди може бути складений в будь-якому вигляді, досить просто підписів орендодавця і наймача.

Юридична сила документів, складених самостійно з двома підписами або завірених нотаріально - однакова. Причому експерти навіть радять не звертатися до нотаріуса. А все через суму, яку доведеться викласти - держмито становить 1% від вартості договору оренди. А це, фактично, 1% орендної плати за 1-3 роки.

Тому експерти радять проконсультуватися з фахівцем, проте договір складати самостійно. До рекомендацій також додаються деякі корисні поради.

Перш за все необхідно перевірити документи - особисто орендодавця і на житло. Ідеально, якщо він зареєстрований в цій квартирі. Якщо ні - доведеться «наводити довідки». Виписку з Державного електронного реєстру прав на нерухоме майно можна отримати не виходячи з квартири. Також необхідно упевнитися, чи немає судових рішень з цього житла. Такі дані можна отримати у нотаріуса.

Інший момент, якщо власник квартири перебуває у шлюбі, у договорі необхідно окремо прописати, що чоловік або дружина не проти того, щоб квартиру здавали в оренду.

Договір обов'язково повинен містити місячну вартість оренди, а також - точний термін (період) дії договору. Стандартний термін оренди квартири - рік або три. Буває, що договори підписуються і на менший період, проте окремим рядком прописується переважне право підписувати новий договір з цим орендодавцем.

Що стосується валютного моменту, багато власників квартир страхують себе в договорах від нестабільної економічної ситуації. Наприклад, поряд з ціною оренди в дужках проставляють ціну в доларах за певним курсом. Або ж прописують момент, що при коливанні більш ніж на 10% і подальшої стабілізації курсу на цій позиції, орендні ставки переглядаються.

Окрему увагу слід приділити оплаті комунальних послуг. Сьогодні зустрічається таке, що за послуги за лічильниками платить наймач, а всі інші рахунки покриває орендодавець.

Також експерти радять приділяти увагу акту прийому-передачі. Він включає характеристики житла, опис/перелік майна (побутова техніка, різні меблі) з фотофіксацією. На побутову техніку орендар повинен попросити все експлуатаційні документи c гарантійними паспортами. Це робиться, щоб при поломці техніки або псування майна відсутні проблеми з з'ясовуваннями, чия це відповідальність, за чий рахунок буде здійснюватися ремонт.

Орендар повинен фіксувати кожну проведену їм за що-небудь оплату. Краще себе перестрахувати, щоб потім не довелося з'ясовувати стосунки з власником квартири.

У цьому ж договорі необхідно прописати порядок його розірвання. Необхідно вказати всілякі причини розриву договору оренди, терміни, відповідальність сторін для різних ситуацій. Якщо орендар вирішив з'їхати раніше - повинен попередити господаря квартири за місяць.

Причини для розірвання договору з боку власника квартири можуть бути наступні: несплата, затримка оплати на певний, прописаний знову-таки в документі, термін, нецільове використання.

Головний момент, який слід винести з цих рад - обов'язково складати договір і прописувати в ньому навіть найдрібніші нюанси.

Джерело: http://hyser.com.ua/economics/kak-gra...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали