Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як буде працювати програма е-рецепт (покрокова інструкція)

18.03.2019 1754 0 0


З 1 березня в Україні в тестовому режимі запрацювала електронна медична картка в електронній системі охорони здоров’я. А вже з квітня 2019 року запрацює електронний рецепт, і Національна служба здоров’я України почне сплачувати аптекам за програмою «Доступні ліки».

Ця програма дозволить пацієнтам отримувати ліки за рецептом у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ, без прив’язки до місцевості, де цей рецепт був виданий.

Як пацієнтові отримати ліки за електронним рецептом:

1. Пацієнт записується та приходить на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у нього підписана декларація. Обов’язкова умова: пацієнт має звернутися саме до свого лікаря.

2. Лікар проводить прийом і виписує рецепт.

3. Під час виписування електронного рецепту лікар разом з пацієнтом мають перевірити, чи номер мобільного телефону, зазначений в декларації є актуальним і належить пацієнту. Лікар повинен назвати вам код мобільного оператора та останні цифри номера.

4. Після перевірки номера телефону лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я.

5. На мобільний телефон пацієнта приходить смс з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст СМС: «Ваш рецепт: ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ».

6. За необхідності або на прохання пацієнта лікар може роздрукувати консультаційний висновок, який містить розділ з призначеннями, зокрема призначенням ліків. В цьому розділі зазначається інформація про виписані ліки та номер електронного рецепта.

7. Пацієнт йде у будь-яку зручну для нього аптеку, що бере участь у програмі «Доступні ліки». Називає працівнику аптеки номер рецепта.

8. Працівник пропонує пацієнту лікарські засоби, які є в цій аптеці і входять в програму «Доступні ліки».

9. Пацієнт обирає один із лікарських засобів, називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки. Якщо необхідного препарату немає, пацієнт може піти в іншу аптеку і отримати ліки там.

Програма «Доступні ліки» розпочалась 1 квітня 2017 року і триває майже два роки. За час її роботи в межах програми виписано понад 33 млн рецептів на понад 1,7 млрд грн. В 2019 році кількість рецептів виросла на 6 млн.

http://moz.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали