Як буде діяти новий антирейдерський закон?
21.10.2016 210 0 0
13 жовтня відбулася прес-конференція на тему: «Антирейдерський закон. Новели ».
Підсумкові матеріали
Завдяки прийнятому в парламенті Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності» (проект закону №5067), жоден хакер більше не зможе здійснити атаку на комп'ютер нотаріуса, оскільки останні будуть використовувати ключі з особливим ступенем захисту.
Були випадки, коли говорили, що наші реєстри зламані і хакери отримали ключі державних реєстраторів, і вночі проводили реєстраційні дії. Так ось, реєстри наші жодного разу зламані не були. Були випадки DoS-атак, коли реєстр не працював, наприклад, добу. Ми законом припускаємо, щоб обов'язково використовували ключі з особливою ступенем захисту. Технічно він не буде відрізнятися від існуючого, але саме реєстраційна дія відбуватиметься в цьому ключі, і він буде на комп'ютер видавати результат. Жоден хакер не зможе технічно зламати цей ключ.
Такі ключі давно існують в Європі, тому Україна просто переходить на європейський рівень. Вже зараз деякі українські нотаріуси користуються саме такими ключами.
Так, прийнятий закон, перш за все, посилює кримінальну відповідальність не тільки державного реєстратора, а й замовника і виконавця рейдерського захоплення. У той же час закон закриває схему незаконної реєстрації бізнесу і нерухомості на підставі підробленого рішення суду.
З прийняттям цього закону це буде просто неможливо, тому що ми передбачили взаємодію наших реєстрів бізнесу і нерухомості з реєстром судових рішень. Ми розуміємо, що судовий реєстр зараз не готовий до такого підключення. Потрібен час, щоб ввести декілька технічних новел, тому в перехідних положеннях ми припустили, що якщо до державного реєстратора приходять з рішенням суду, то він повинен переконатися, що в реєстрі це рішення дійсно є. Якщо він там його не знаходить, то повинен офіційно звернутися до суду, і тільки після підтвердження провести це реєстраційну дію.
Документ також вводить обов'язкове нотаріальне посвідчення підписів голови та секретаря зборів в протоколі, а також нотаріальне посвідчення статуту. Для громадських організацій зробили виняток. Передбачена також можливість блокувати реєстраційне дію на десять днів за заявою зацікавленої особи.
Разом з тим, з січня цього року заробила комісія з розгляду скарг на дії державних реєстраторів, яку ще називають антирейдерської.
Джерело: http://sud.ua/news/2016/10/20/96508-k...
Коментарі до матеріалу