Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Дослідження: в яких умовах працюють продавці українських магазинів

26.07.2017

Продавці - це обличчя компанії, люди, які можуть як закохати випадкового відвідувача в бренд, так і відштовхнути лояльного клієнта. Успіх бізнесу залежить як від їх професіоналізму, так і від атмосфери, в якій працює лінійний персонал, від його емоційного стану і задоволеності роботою.

Працюють довго, заробляють небагато

Незважаючи на думку, що продавцем-консультантом часто влаштовуються працювати «випадкові» люди »і тимчасово, більшість опитаних нами фахівців працює в сфері продажів досить довго - більше трьох років. Більше 40% опитаних зайняті в сфері продажів більше 6 років.

Середній рівень місячного заробітку у консультантів в столичних магазинах найчастіше коливається в межах 5-7 тис. Грн - про такий рівень зарплати повідомили 68% опитаних. Ще 20% отримують в місяць від 3 до 5 тис. Грн. І тільки у 13% щомісячний дохід становить більше 7 тис. Грн.

Соцпакет для слабаків?

Співробітники магазинів в торгових центрах цілком задоволені рівнем свободи на робочому місці - можливістю пересуватися, спілкуватися з колегами, обідати, користуватися телефоном, змінювати графік і т.д. Тільки 2,6% опитаних поскаржилися на низький рівень свободи.

Однак соціальним забезпеченням на роботі персонал незадоволений. Зокрема, 45% опитаних назвали недостатнім свій соцпакет. Ще 19% зазначили, що соцзабезпечення на роботі взагалі відсутня, навіть у вигляді знижок на товари. Трохи більше третини (36%) стверджує, що соцпакет на роботі достатній. І жоден з опитаних не назвав соціальні пропозиції від роботодавців переважаючими очікування.

Продавці досить часто купують товари бренду, який представляють. Однак більша частина робить це через знижки або програм лояльності для співробітників (53%), а не тому що вибрали роботодавця відповідно до своїх переконань і інтересами (22%). Крім того, п'ята частина опитаних заявила, що не купує товари «свого» бренду, так як не дозволяє матеріальний стан.

Захист роботодавця відчувають далеко не всі

Перспективу кар'єрного розвитку в ритейлі 38% продавців назвали цілком реальною, хоча уточнили, що це і не швидкий процес. Ще 33% стверджує, що по кар'єрних сходах можна піднятися досить швидко. Чверть учасників опитування поскаржилася, що на більш високі посади компанії воліють наймати людей ззовні, хоча при наймі менеджери анонсують можливість розвитку працівників. І менше 5% вважає, що домогтися підвищення без стимулів ззовні неможливо.

Переважна більшість продавців повідомили, що їхній емоційний стан впливає на роботу, а 40% при цьому уточнили, що сильні переживання, зокрема негативні, заважають виконувати обов'язки.

При цьому в конфліктних ситуаціях з клієнтами захист компанії відчувають далеко не всі працівники. Зокрема, тільки 36% учасників опитування вважають рівень захисту високим, в той час як 12,5% майже не відчувають себе захищеними. І майже половина відповіла нейтрально, назвавши рівень захисту «середнім».

Джерело: http://www.uamarket.info/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
01.07.2025
Гранти для бізнес-women: що пропонують в Україні
Україна може приєднатися до міжнародної ініціативи Women Entrepreneurs Finance Code, яка допомагає жінкам-підприємицям отримувати фінансування. Більше за темою: За умовами гранту підприємець має працевлаштувати працівників: як це відобразити у податковому розрахунку з ПДФО та ЄСВ? Бюджетні гранти:...
01.07.2025
За що передбачено компенсацію при облаштуванні робочих місць для осіб з інвалідністю
Компенсація здійснюється за вже придбані допоміжні засоби для облаштування робочого місця особи з інвалідністю. Більше за темою: Військово-обліковий документ: чи потрібний для встановлення інвалідності Компенсація витрат на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю: облік у роботодавця Де...
01.07.2025
Кількість ризикових платників ПДВ за травень 2025 року: аналітика ДПС
Більше за темою: Коди податкової інформації для включення до складу ризикових платників ПДВ: що змінилось з 05.03.2025? Бібліотека Баланс № 12 «Резерви: формування, облік, оптимізація та податкові ризики» У травні кількість платників ПДВ в Україні збільшилась на 118 і станом на 01.06.2...
Кращі матеріали