Позов про розблокування ПН - 5 правил успішного результату
05.10.2017 1351 0 0
Не так давно (з 01.06.2017 року) був запущений механізм блокування податкових накладних (далі - ПН) не відповідають критеріям ризиків, визначених Мінфіном, а суди вже завалені позовами про неналежну блокування. Але як бути, якщо фіскали заблокували ваші НН за формальними ознаками, а потім і суд відмовив у розблокуванні за такими ж формальними причинами. Чи вважаєте, так не буває?
Відносно судових розглядів по заблокованим НН на даний момент немає широкої судової практики, проте в базі вже міститься ряд судових рішень, ознайомившись з якими ви зрозумієте, що грамотна подача позову з початковим урахуванням усіляких нюансів - запорука успішного результату розгляду справи в суді. Як то кажуть, «порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих», а значить, належить попрацювати.
Коротко про судову практику в даному питанні.
Постанова Рівненського окружного адміністративного суду (справа № 817/1147/17 від 17.08.2017 року)
Справа була розглянута судом дуже ретельно, перевірений не один податковий звітний період, звірені накладні, акти, коригування до податкових накладних, цілу купу документів. Таке розгляд справи з боку суду можна вважати класичним, проте, на жаль, на даний момент єдиним у своєму роді (щодо ПН). В результаті розгляду позову, своїм рішенням суд скасував відмову в реєстрації ПН і зобов'язав ДФСУ провести реєстрацію належним чином, а також зобов'язав фіскалів відшкодувати судовий збір в розмірі 3200 гривень.
Постанова Дніпровського окружного адміністративного суду (справа № 804/5249/17 від 13.09.2017 року)
Постанову Одеського окружного адміністративного суду (справа № 845/4325/17 від 12.09.2017 року).
Обидві ці постанови виносять рішення про відмову позивачам, що звернулися з питанням про розблокування НН, як то кажуть «за формальними ознаками». Ні ретельно розглянутих доказів, ні звірки НН і коригувань, нічого цього ви не знайдете в даних рішеннях. Два відмови, що містять витяги з нормативно-правової бази та посилання на кодекси.
Все це є підтвердженням того, що вам, звичайно, може пощастити, і ви прийдете до суду, де будуть розбиратися, чому саме вам і з яких причин заблокували НН, звіряючи дані і ретельно відновлюючи події, а може і не пощастити - тоді вам просто відмовлять. Щоб цього не сталося, дотримуйтеся п'яти простих правил, які допоможуть вам виграти справу:
При подачі позову прикладіть по максимуму все, що могло свідчити про порушення з боку ДФСУ - порушення термінів відправки квитанцій, невмотивована відмова у реєстрації ПН і т.д .;
Надайте суду повну картину по заблокованій НН - документи про завантаження товару, його транспортування, розвантаження, зберігання (і місце зберігання), всі акти і документи з даного питання;
Подаючи позов, враховуйте профільну специфіку компанії, адже що для виробничника може «зіграти на руку», то який надає послуги підприємця може «занапастити». Від профілю залежить також пакет документів, що подаються і їх специфіка;
Не забувайте про те, що первинний документ втратив чинність свідоцтва здійснення господарських операцій, а це значить, що упор необхідно робити на додаткові документи, тобто ті, які підтверджують здійснення операції «за фактом» - свідчення, свідчення, результати експертизи, будь-які фото- і відео- матеріали і т.д .;
Пам'ятайте, що подаючи позов до суду, ви маєте право прикладати до нього будь-які документи, включаючи і ті, які не додавалися при подачі в ДФСУ, а також вказуйте на будь-які «недоліки» фіскалів, основним з яких є відсутність у них повноважень щодо встановлення переліку «ризикових» товарів.
Разом з тим, навіть з урахуванням всіх цих правил, грамотна подача позову - палиця з двома кінцями і врахувати всі необхідні нюанси може лише кваліфікований фахівець - податковий консультант, адвокат за рішенням податкових суперечок. Своєчасне звернення до фахівця і детально розроблена стратегія захисту від неправомірного рішення - запорука позитивного результату.
Джерело: http://tctc.org.ua/
Коментарі до матеріалу