Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Інвестиції 2017: У що потрібно вкласти власні гроші

17.01.2017

Є одна альтернатива банківським депозитам — це інвестиційні сертифікати інвестиційних фондів. В Україні цей сегмент фінансового ринку перебуває в стадії розвитку. І це ще не все.

Коли гривня девальвує, багато хто може подумати, що досить просто купити долари і чекати, яким буде курс долара в кінці 2017 року. Тим не менш, не варто сподіватися тільки на девальвацію гривні.

Валюта

Не виключено, що цього року девальвація гривні буде менше, ніж інфляція, і може так статися, що навіть продавши долари в кінці поточного року, ваш дохід буде значно менше інфляції.

Зрозуміло тільки одне: курс гривні в 2017 році не буде стабільним. Але це не означає, що не буде періоду ревальвації гривні. В результаті, не виключено, що за підсумками поточного року, курс долар/гривня буде на рівні не вище 30 грн. І тому дохід 2-3 грн за рік буде дуже маленьким на ста доларах. Тому банківські депозити були і залишаються головними об'єктами для інвестування. І от як раз валютні депозити у цій ситуації дуже важливі.

Перед НБУ стоїть завдання заспокоїти населення і припинити безглуздо закривати банки. Досвід 2014-2016 років показав, що хаотичне і суб'єктивне закриття банків тільки породжує нові проблеми для банківського сектору. Якщо глава НБУ Валерія Гонтарєва дійсно хоче очистити банківську систему від проблемних банків, то потрібно не огульно закривати, а навпаки допомагати і підтримувати фінустанови, щоб вони могли вийти з кризи.

Тільки тим банкам, які дійсно вже нічого не можуть зробити, варто запропонувати самоліквідацію, а не закриття. Це сприймається більш спокійно і бізнесом, і населенням, тим більше що в цьому випадку ніхто з вкладників не втрачає гроші. Якщо це зробить Гонтарєва, населення знову повірить банкам і не поспішаючи, але буде нести в них гроші. А без цього відродити банківську систему та кредитування неможливо.

Депозити

Що стосується депозитів, то тут треба пам'ятати, що при нестабільному курсі гривні, не можна всі гроші тримати тільки в гривні або доларах, потрібна диверсифікація. Класична схема: 50% депозитів у гривні та 50% — у валюті. Можна частково це розширити: 50% депозитів в гривні, 25% депозитів у доларах і 25% депозитів у євро.

У цьому випадку має місце диверсифікація не тільки гривневих ризиків, але і валютних (євро/долар). Це зменшує відсотки по депозитах, але і скорочує ризики. Хочете більше доходу, будьте готові ризикувати в цьому випадку гривневі депозити можуть составлять75%, а валютні 25%. Також допустимо розподіл у відсотковому співвідношенні 60% на 40% і багато інших варіанти. Все це і є фінансовий менеджмент.

Що ж стосується ставок за депозитами, потрібно бути готовим, що вони будуть далі знижуватися і знижуватися. Відсотки за валютними вкладами навряд чи будуть вище 5% річних, а в гривні — 15% річних. Часи високих доходностей пішли в минуле. Звикайте до низькими відсотками за депозитами. Це плата за концентрацію банківського бізнесу. Чим більше частка державних банків у країні, тим нижче відсотки за депозитами. Іншого шляху немає.

Якщо ж ставки по банківських депозитах здаються низькими, то можна частину грошей інвестувати в кредитні спілки. Але потрібно пам'ятати, що депозити кредитних спілок не захищені Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Тому не можна всі гроші інвестувати тільки в депозити кредитних спілок. Можна ризикнути, в прямому розумінні цього слова, тільки частиною грошей. Не більше 25% від загальної суми всіх депозитів. Якщо є схильність до ризику.

Інвестфонди

Є ще одна альтернатива банківським депозитам — це інвестиційні сертифікати інвестиційних фондів. В Україні цей сегмент фінансового ринку перебуває в стадії розвитку. Але є і фонди, які залучають кошти фізосіб та виплачують дохід.

Як правило, українці купують інвестиційні сертифікати відкритих та інтервальних інвестиційних фондів. Сертифікати відкритих інвестиційних фондів можна купити та продати в будь-який день. Фактично, вони по суті близькі до депозитів до запитання. Сертифікати інтервальних фондів можна продати в обумовлений час, і вони більше схожі на строкові депозити.

Дохід за інвестиційними сертифікатами може бути значно вище доходу за депозитами, але може бути і збиток. Ряд українських інвестиційних фондів своїм інвесторам за підсумками 2016 року принесли дохід на рівні 40%, але були і такі, які принесли інвесторам тільки збитки. Тому інвестиції в інвестиційні сертифікати повинні бути дуже обережними.

З урахуванням сучасних умов, загальна сума інвестицій в інвестиційні сертифікати не повинна перевищувати 25% від загальної суми інвестицій. Для старту можна менше. А в майбутньому, можна буде і збільшити суму інвестицій, якщо доходи інвестиційних фондів виправдають сподівання.

Золото

І, нарешті, золото, а точніше, банківське золото в злитках. Такого роду інвестиції цікаві на тривалу перспективу. Ці інвестиції розраховані на 5-10 років, як і інвестиції в нерухомість. Але нерухомість можна здавати в оренду, а золото ні. Тому інвестиції в золото — це, швидше, особистий золотий запас українця. Всі гроші інвестувати в золото не варто. Може так статися, що ціна скупки золота буде невигідною тривалий період, а продавати у збиток буде прикро.

Інвестиційні гуру радять інвестувати в золото не більше 10% своїх загальних інвестицій. Золотий запас — це добре, але без фанатизму.

Кожен українець сам приймає рішення куди і як інвестувати. Але не варто забувати, що, якщо не інвестувати гроші, не буде і доходу. А будь-які гроші, що лежать без діла, знецінюються в Україні.

Джерело: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
21.05.2025
ДПС не вдалося вирішити проблему зростання залишку невідшкодованих сум ПДВ
Більше за темою: Питання про ПДВ: огляд листа ДПС Імпорт товарів та основних засобів: особливості сплати ПДВ і відображення права на податковий кредит На жаль, фінансовим органам не вдалося вирішити проблему зростання залишку невідшкодованих сум ПДВ. Зростання продовжилося. У січні – квітні...
21.05.2025
У ДАР стартує відбір заявок на дотацію щодо утримання поголів’я корів
Розпочався добір заявок через ДАР на спеціальну бюджетну дотацію для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності. До уваги аграріїв! 20 травня 2025 року розпочався добір заявок через Державний аграрний реєстр на спеціальну бюджетну дотацію для утримання великої рогатої худо...
20.05.2025
Закінчено строк дії паспорту: коли слід замінити
Документи для обміну паспорта можуть бути подані протягом місяця до дати закінчення терміну його дії. У якій термін треба звернутися до Міграційної служби у разі закінчення строку дії паспорта громадянина України для його обміну? У разі закінчення строку дії паспорта документи для його обміну можут...
Кращі матеріали