Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Чи готова Україна до активного залучення інвестицій?

05.04.2018

В інформаційному просторі та з офіційних трибун в Україні часто піднімають тему залучення інвестицій в економіку. Говорять про проведені презентації, форуми, візити закордон тощо, які мають на меті представлення інвестиційного потенціалу нашої держави та подальше залучення капіталу. Це, звичайно, важливі заходи, але ж не тільки вони забезпечують надходження інвестицій. Для інвестора набагато важливіше показати не тільки те, куди можна вкладати гроші, але і те, яким чином країна може гарантувати безпеку цих вкладень. 

Інвестиційний імідж, тобто думка інвесторів про країну, складається з грамотного поєднання інвестиційного потенціалу та інвестиційного клімату. З першим у нас усе добре: є багато об’єктів для інвестування (незадіяних виробничих площ та цілих підприємств, які потребують модернізації), багата ресурсна база, вигідне географічне положення, людський капітал тощо.

Щодо інвестиційного клімату, то тут ситуація, на жаль, не така оптимістична. Все, що чують про Україну іноземні інвестори сьогодні – це те, що у нас корупція, соціально-економічна криза, війна та політична нестабільність. Одним словом – бардак. І якщо за війну і частково соціально-економічну кризу можна «подякувати» Російській Федерації, то за усі інші проблеми, окрім як нашим політикам при владі, дякувати більше немає кому. Тільки влада винна у такому жахливому стані справ.

Для будь-якого іноземного чи вітчизняного інвестора, який планує вкладати кошти в економіку країни, важливо розуміти, що він буде працювати в стабільному і прогнозованому середовищі, де буде чітка і зрозуміла правова база, верховенство закону, прозорі правила ведення бізнесу, які, підкреслюю, не будуть змінюватися з приходом нової влади чи ще з якихось невідомих причин.

Інвестор навіть може пристосуватись до складних адміністративних процедур, непростої податкової системи тощо, але працювати в абсолютно непрогнозованому середовищі, де політичні вектори можуть змінюватись діаметрально протилежно вже через пару років – не захоче ніхто, і це є основна проблема для України в контексті залучення інвестицій.

Трохи поговоримо мовою цифр. На початок 2014 року в економіку України було вкладено 53,7 млрд дол. США іноземного капіталу. На початок 2015-го цей обсяг склав всього 40,7 млрд дол., у 2016 – 36,1 млрд дол. Всього за два роки іноземні інвестори вивели з України 17,6 млрд дол – третину всього, що вдалося залучити за період незалежності. Це просто жахливі цифри. Усе це – закриті підприємства, в тому числі експортоорієнтовані, скорочені робочі місця, недоотримані податки до бюджетів усіх рівнів.

Протягом 2016 та 2017 років ситуацію трішки вирівняли: вдалось зупинити різке виведення капіталу і за два роки загальний обсяг іноземних інвестицій в економіці зріс на 3 млрд, склавши загалом 39,1 млрд дол. Це ще дуже замало, і темпи зростання ще дуже низькі.

Ось реальні показники довіри, які ми маємо сьогодні. Додати до цього усім відомі внутрішньополітичні події, відсутність прогресу у боротьбі з корупцією, неспроможність держави захистити інвестора та його капітал – картинка в очах потенційних партнерів готова. Для повної картини ще можна додати деяких наших високопосадовців, які самі не вірять у свою країну, тримаючи гроші в офшорах і ще де завгодно, от тільки не в українській економіці. І це вони будуть виступати з трибун, закликаючи вкладати гроші в Україну. Смішно і сумно одночасно про це говорити.

Тема інвестицій – це чергове підтвердження того, що Україні потрібні політики якісно нового рівня: ті люди, які будуть мати стратегічне бачення розвитку країни на багато років вперед, які будуть вкладати гроші у вітчизняну економіку, показуючи приклад усьому світу і своїми діями доводячи те, що в Україну можна інвестувати капітал. Ось тоді державі зможуть довірити іноземний капітал, почнеться реалізація серйозних інвестиційних проектів та розвиток економіки загалом.

https://etcetera.media/gotova-li-ukra...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
16.05.2025
Дерегуляція і цифровізація послуг для бізнесу: що планує Уряд
Уряд працює над дерегуляцією підприємницької діяльності, спрощуючи умови ведення бізнесу та усуваючи зайві регуляторні бар’єри.  15 травня під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулася нарада  щодо дерегуляції та кроків Уряду щодо усунення адміністративних...
16.05.2025
Нові відстрочки з’явилися у Резерв+
У оновленні застосунку «Резерв+» додалися дві нові відстрочки – для людей із тимчасовою непридатністю за результатами ВЛК, а також для сімей, де дружина або чоловік – військові й у них є дитина до 18 років.  Більше за темою: Зміни щодо військового обліку та відстро...
15.05.2025
Україна завершила внутрішньодержавні процедури для відкриття перемовин з ЄС
Кабмін під час свого засідання затвердив Дорожні карти трансформацій що визначають ключові орієнтири державної політики у сферах верховенства права, реформи державного управління та функціонування демократичних інституцій. Розробка цих стратегічних документів передбачена переговорною рамкою Євросою...
Кращі матеріали