Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Держава в смартфоні: бізнес запропонував своє бачення концепції

05.07.2019

Процес переведення держави в смартфон варто розділити на дві складові – послуги (в тому числі, видача документів і довідок) і реєстри/відкриті дані.

Таке бачення надає Бізнес Асоціація України.

Як нагадали в ЄБА, зараз в електронному вигляді надається вже 125 послуг.

Однак, більшість з них, на жаль, не працює на 100% в онлайні, а система ідентифікації залишається незручною для громадянина і бізнесу.

На думку бізнесу, вже зараз в електронний формат варто переводити 13 послуг і 16 реєстрів.

Хоча, безумовно, їх кількість значно більша і надалі бізнес сподівається, що все-таки більшість послуг/інформації, що надається державою, буде діджиталізовано. А документообіг в органах влади електронізіровано, що надасть можливість онлайн відстежувати будь-яке звернення.

В контексті послуг, мова йде про:

  • ініціативу BankID, що дозволить українцям відкрити банківський рахунок зі свого смартфона без фізичної присутності для ідентифікації.
  • впровадження безготівкових платежів за адмінпослуги – системно і по всій країні.
  • передачу електронної звітності з використанням цифрового підпису в держоргани.
  • створення Е-кабінету для митниці (за аналогією з податковим) для ефективного часового контролю виконання митних формальностей.
  • онлайн подачу документів в «єдине вікно» без участі митного брокера та митної декларації без спеціальної платної програми.
  • замовлення марок акцизного податку, яке вже давно має відбуватися онлайн у Кабінеті платника податків, але в реальності компанії везуть флешку в територіальні відділення ДФС.
  • впровадження видачі Е-рецептів для лікування тварин, що дозволить підвищити якість і безпеку продукції (м’яса, молока і т.д.).
  • можливість видачі споживачам гарантійних талонів на побутову техніку та електроніку в електронному вигляді, за прикладом деяких країн ЄС або США.
  • повноцінне впровадження додатку «Купуй безпечне», що допоможе визначити, чи ввозився товар офіційно в Україну, щоб зрозуміти, чи адаптований або він до вимог нашого ринку.
  • створення Е-кабінету заявників для візуалізації всіх етапів затвердження проведення клінічних випробувань і Е-кабінету для візуалізації процесу проходження розмитнення вантажів з досліджуваними лікарськими засобами та допоміжними матеріалами.
  • виконання вимог ФАО для приєднання до системи електронного обігу фітосанітарних сертифікатів в Україні.

Крім того, пропонується:

  • Створити єдину базу даних медичних виробів на ринку України – для боротьби з сірим імпортом.
  • Надати офіційний статус і запустити Реєстр клінічних досліджень лікарських засобів. Створити єдиний офіційний Реєстр лікувально-профілактичних установ і фізичних осіб-підприємців, які мають ліцензію на медичну діяльність, інформації про акредитацію.
  • Створити реєстри пацієнтів, щоб мати актуальну статистику, наприклад про поширеність і кількість захворювань в Україні та по регіонах.

Щоб помістити державу в смартфон у контексті взаємодії з громадянами, Україна вже зробила значні кроки в цьому напрямку, але рух варто продовжувати.

uba.in.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
23.05.2025
Виключати з реєстру відомості про підсанкційного бенефіціара не можна – Верховний Суд
Верховний Суд висловив позицію стосовно того, що державний реєстратор повинен відмовити у проведенні реєстраційної дії щодо зміни кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи з підсанкційної особи на іншу, якщо новий кінцевий бенефіціарний власник юридичної особи вже зареєстрований за законодав...
23.05.2025
Штраф за відсутність документів у рейсових автобусах: що вирішив суд
Постанова про накладення адміністративно-господарського штрафу визнана правомірною. Сума штрафних санкцій склала 34 000 грн. Укртрансбезпека інформує про судову практику Верховного Суду у справах щодо оскарження штрафів за порушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті. Суть справи Під час...
23.05.2025
Боротьба з легалізацією коштів: викрито мережу з оборотом 764 млн грн
Завершено досудове розслідування щодо керівників великих мереж роздрібної торгівлі, які надавали послуги з ухилення від сплати податків та легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом. Детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України завершили досудове розслідування щод...
Кращі матеріали
Центр сповіщень