Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Держава в смартфоні: бізнес запропонував своє бачення концепції

05.07.2019

Процес переведення держави в смартфон варто розділити на дві складові – послуги (в тому числі, видача документів і довідок) і реєстри/відкриті дані.

Таке бачення надає Бізнес Асоціація України.

Як нагадали в ЄБА, зараз в електронному вигляді надається вже 125 послуг.

Однак, більшість з них, на жаль, не працює на 100% в онлайні, а система ідентифікації залишається незручною для громадянина і бізнесу.

На думку бізнесу, вже зараз в електронний формат варто переводити 13 послуг і 16 реєстрів.

Хоча, безумовно, їх кількість значно більша і надалі бізнес сподівається, що все-таки більшість послуг/інформації, що надається державою, буде діджиталізовано. А документообіг в органах влади електронізіровано, що надасть можливість онлайн відстежувати будь-яке звернення.

В контексті послуг, мова йде про:

  • ініціативу BankID, що дозволить українцям відкрити банківський рахунок зі свого смартфона без фізичної присутності для ідентифікації.
  • впровадження безготівкових платежів за адмінпослуги – системно і по всій країні.
  • передачу електронної звітності з використанням цифрового підпису в держоргани.
  • створення Е-кабінету для митниці (за аналогією з податковим) для ефективного часового контролю виконання митних формальностей.
  • онлайн подачу документів в «єдине вікно» без участі митного брокера та митної декларації без спеціальної платної програми.
  • замовлення марок акцизного податку, яке вже давно має відбуватися онлайн у Кабінеті платника податків, але в реальності компанії везуть флешку в територіальні відділення ДФС.
  • впровадження видачі Е-рецептів для лікування тварин, що дозволить підвищити якість і безпеку продукції (м’яса, молока і т.д.).
  • можливість видачі споживачам гарантійних талонів на побутову техніку та електроніку в електронному вигляді, за прикладом деяких країн ЄС або США.
  • повноцінне впровадження додатку «Купуй безпечне», що допоможе визначити, чи ввозився товар офіційно в Україну, щоб зрозуміти, чи адаптований або він до вимог нашого ринку.
  • створення Е-кабінету заявників для візуалізації всіх етапів затвердження проведення клінічних випробувань і Е-кабінету для візуалізації процесу проходження розмитнення вантажів з досліджуваними лікарськими засобами та допоміжними матеріалами.
  • виконання вимог ФАО для приєднання до системи електронного обігу фітосанітарних сертифікатів в Україні.

Крім того, пропонується:

  • Створити єдину базу даних медичних виробів на ринку України – для боротьби з сірим імпортом.
  • Надати офіційний статус і запустити Реєстр клінічних досліджень лікарських засобів. Створити єдиний офіційний Реєстр лікувально-профілактичних установ і фізичних осіб-підприємців, які мають ліцензію на медичну діяльність, інформації про акредитацію.
  • Створити реєстри пацієнтів, щоб мати актуальну статистику, наприклад про поширеність і кількість захворювань в Україні та по регіонах.

Щоб помістити державу в смартфон у контексті взаємодії з громадянами, Україна вже зробила значні кроки в цьому напрямку, але рух варто продовжувати.

uba.in.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
01.07.2025
Гранти для бізнес-women: що пропонують в Україні
Україна може приєднатися до міжнародної ініціативи Women Entrepreneurs Finance Code, яка допомагає жінкам-підприємицям отримувати фінансування. Більше за темою: За умовами гранту підприємець має працевлаштувати працівників: як це відобразити у податковому розрахунку з ПДФО та ЄСВ? Бюджетні гранти:...
01.07.2025
За що передбачено компенсацію при облаштуванні робочих місць для осіб з інвалідністю
Компенсація здійснюється за вже придбані допоміжні засоби для облаштування робочого місця особи з інвалідністю. Більше за темою: Військово-обліковий документ: чи потрібний для встановлення інвалідності Компенсація витрат на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю: облік у роботодавця Де...
01.07.2025
Кількість ризикових платників ПДВ за травень 2025 року: аналітика ДПС
Більше за темою: Коди податкової інформації для включення до складу ризикових платників ПДВ: що змінилось з 05.03.2025? Бібліотека Баланс № 12 «Резерви: формування, облік, оптимізація та податкові ризики» У травні кількість платників ПДВ в Україні збільшилась на 118 і станом на 01.06.2...
Кращі матеріали