Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Голос народу: топ-5 петицій до Президента цього літа

Редакція

02.09.2016 128 0 0

Літо – пора відпусток та подорожей на море. Дороги великих міст розвантажуються, а школярі, студенти й депутати ідуть на канікули. Та навіть під час відпочинку свідомі й не дуже громадяни невтомно публікують і збирають голоси на підтримку своїх електронних петицій до Президента.

1 місце

Лише за останні три місяці українці відправили понад 1500 електронних звернень до Петра Порошенка. Найпопулярнішою петицією цього літа є прохання пана Доніка посилити правила в’їзду громадян Росії на територію України.

Автор пропонує впровадити більш жорстку систему отримання громадянами Росії дозволу на проживання, зокрема, зобов’язати п’ятьох поручителів-українців гарантувати порядність людини, за яку вони поручаються. Наразі за цю петицію зібрано 11 024 голоси.

2 місце

На другому місці за популярністю (7286 голосів) розташовується суперечлива петиція із проханням зняти звання Героя України з Надії Савченко та провести розслідування обставин її потрапляння в полон. Нещодавно звільнена військовополонена, а нині – народний депутат Надія Савченко міцно тримається на позиціях антирейтингу серед електронних звернень українців.

Щоправда, таку “лиху славу” вона мала не завжди. Серед петицій до Президента були прохання зробити Надію Савченко Міністром оборони, висунути її кандидатуру на пост Генсека ООН та навіть зробити день її звільнення, 25 травня, державним святом. Така різка зміна пропозицій стосовно однієї особи лише за декілька місяців тільки підтверджує мінливість громадських настроїв.

3 місце

Третю сходинку за кількістю підтримки посідає пропозиція введення візового режиму з Росією. Її автора, пана Борисова, підтримало понад 7 тис. осіб.

4 місце

Четвертою за популярністю темою є пенсійна реформа. Пан Близнюк прохає поновити право дострокового виходу на пенсію людей, що задіяні на шкідливих роботах:

    “Пане Президенте!

    Працівників, що працюють в шкідливих і важких умовах праці безпідставно позбавили права на достроковий вихід на пенсію на пільгових умовах. Кабінет Міністрів України своєю постановою № 461 від 24 червня 2016р. необґрунтовано виключив зі Списків №1 та № 2 ряд робіт і професій. Робітничі професії на гірничо-металургійних підприємствах і так не користуються популярністю, тим більше у молоді, а тепер нас ще й пенсійної пільги позбавили.

    Вимагаю відновити попередню редакцію Списків №1 та №2, затверджену Кабінетом Міністрів 16.01.2003 №36”, – зазначає автор.

5 місце

На п’ятому місці – розлога петиція від Костянтина Рибалка, в якій він склав стратегію сталого розвитку “Україна-2030”. Громадянин пропонує вдосконалити стратегію “Україна-2020”:

    “Стратегія 2020 була розроблена виходячи з інтересів Януковича і його сподвижників, велика частина з яких не має політичного впливу в країні. Необхідно прийняти власну Стратегію сталого розвитку для відновлення повноцінних циклів виробництва в країні, залучення інвестицій як з-за кордону, так і з кишень місцевих олігархів, створення підприємств з високотехнологічною продукцією, яка також матиме високу додану вартість, що природним чином відіб’ється на податкових надходженнях до місцевих і загальнодержавний бюджети”, – зазначає автор.

У своєму електронному зверненні пан Рибалко пропонує перейти від парламентсько-президентської форми правління до президентської автократії. Це, на його думку, не дозволить парламентаріям висувати свої інтереси на перше місце.

Як бачимо, навіть найпопулярніші петиції від українців цього літа не змогли набрати омріяні 25 тис. голосів, аби потрапити на стіл до Президента.

Докладніше дивись за посиланням: http://ckp.in.ua/news/11628

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали