Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Гарантувавши населенню банківські вклади, держава може розраховувати на мільярдні інвестиції

Редакція

27.10.2016 131 0 0

Тільки надійно законодавчо закріпивши гарантії банківських вкладів фізичних осіб, українська держава може розраховувати на те, що її громадяни дістануть "з-під матраців" сотні мільярдів доларів і інвестують їх через банки у вітчизняну економіку.

І внесення змін до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" що стосується удосконалення системи гарантування вкладів і процедури виведення банків з ринку, цьому, безумовно, посприяє.

За таких гарантій в Україні може бути створений аналог Банку реконструкції та розвитку, джерелом наповнення якого повинні стати вклади стратегічного інвестора - громадян України.

В Україні є дуже великий пласт валютного ресурсу, більше 890 млрд дол. І держава повинна зробити все, щоб з населення зробити український варіант МВФ. Для цього ми повинні гарантувати в усіх напрямках нашим українцям, тому що в такій недовірі, як сьогодні вони не підуть на цей шлях.

Україна не може піти на поводу одного з вимог Міжнародного валютного фонду і прибрати зі статуту Ощадбанку 100% гарантування державою збереження вкладів.

Що до пропозиції розробників даного законопроекту збільшити граничну суму гарантованих виплат вкладникам банків-банкрутів з 200 до 400 тис. грн., то цей рубіж варто підняти навіть до півмільйона гривень.

Коли встановлювалася попередня межа гарантування відшкодування вкладів, саме 200 тис.грн., Були обрані спираючись на те, що на той період до 90% всіх вкладів населення не перевищували цієї суми. Та й курс національної валюти тоді становив 1: 8. Сьогодні зовсім інша ситуація.

Нинішнім курсом вкладники проблемних банків можуть розраховувати на компенсацію в сумі еквівалентній близько 7 тис. доларів. У той же час в Євросоюзі середньоєвропейська величина по фондам гарантування вкладів коливається в межах 50 тис євро.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (щодо удосконалення системи гарантування вкладів і процедури виведення банків з ринка) був розроблений в рамках реалізації Стратегії розвитку банківської системи 2016-2020 "Синергія розвитку банків та індустріалізації економіки", яка затверджена Комітетом Верховної ради з питань фінансової політики та банківської діяльності і рекомендована до роботи Кабміну і Нацбанку.

Джерело: http://www.depo.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали