Формула успіху: як залучити інвестиції для стартапу в Україні
16.09.2016 380 0 0
Маєте бізнес-ідею, але не знаєте, де взяти гроші на її реалізацію? Експерти та юристи підготували для вас практичні поради, як найшвидше залучити інвестиції для бізнесу та почати заробляти вже зараз!
Є ідея!
Погодьтеся, питання фінансування є одним із ключових під час запуску власного проекту. Закупівля обладнання, оренда офісу, наймання працівників – усе це вимагає чималих коштів, яких, зазвичай, на світанку створення бізнесу немає. І тут постає очевидне питання: де знайти гроші? Звичайно, можна оббивати пороги друзів та знайомих у надії позичити необхідну суму, або ж взяти кредит у банку (бажано, не у валюті) та сподіватися, що ваші справи підуть добре. Але всі ми розуміємо, що стартап – це неабиякий ризик, а тому краще знайти найбільш безпечний варіант залучення коштів, примножити капітал та стати, врешті-решт, мегавідомим молодим підприємцем.
Інвестування без застави – це можливо!
І такий спосіб є! В Європі вже не одне десятиліття функціонує механізм венчурного фінансування бізнесу. Венчурні інвестиції – це фактично залучення капіталу на 3-6 років у розвиток компаній, які мають шанси швидкого росту. Беззаперечна перевага цього виду інвестування – залучаючи такі кошти, ви не ризикуєте ні своїми грошима, ні майном, ні іншими активами, адже він не передбачає жодної застави.
Не дивно, що останніми роками українці активно залучають кошти у свої проекти саме в такий спосіб, і, до речі, роблять це досить успішно. Ми вирішили з’ясувати, в які проекти інвестують найчастіше?
Це часто дрібний і середній бізнес. Дрібний бізнес, який має вирости до середнього. Як правило, інвестують в стартапи, які мають певні обсяги продажу. Нехай невеличкі, але головне, щоб довели, що можуть продавати і є попит на цю ідею на ринку.
Останніми роками найперспективнішими для інвестування стали сфера IT, готельний і туристичний бізнес, будівництво, енергозбереження, переробка продуктів харчування тощо.
Серед венчурних проектів ІТ є номером один за популярністю.
В цій галузі дуже багато перспективних ідей, адже кожна двадцята є якісною та цікавою для інвестора. Особливо популярними стали різні додатки для мобільних телефонів: ігрові додатки, сфера B2B, ресторанний бізнес, фінансовий тощо.
Водночас експерти запевняють, що отримати інвестиції можна в найрізноманітніших галузях, головне – ваша бізнес-ідея має бути перспективною. Тож, якщо ви вже маєте таку ідею, і єдина перешкода на шляху її втілення – це гроші, венчурні інвестиції можуть стати для вас справжнім порятунком.
А працює все просто
В Україні для таких фондів застосовуються зовсім незначні нормативні обмеження, тому вони стали найбільш популярними з усіх видів ICI (інститутів спільного інвестування). Так, у загальних активах вітчизняних ІСІ частка венчурних фондів сягає майже 90%! Не лякає інвесторів навіть той факт, що цей фонд є найбільш ризикованим. Напевно, саме можливість отримати набагато більше прибутків, ніж в інших ICI, спонукає інвесторів закрити очі на можливі ризики та вкласти гроші саме в це.
Такі фонди звільнені від сплати податку на прибуток. Це означає, що допоки кошти інвестора знаходяться у фонді, вони дають прибуток, який не підлягає оподаткуванню. Фактично можна створити фонд на необмежений період, адже законодавство з цього приводу нікого не обмежує.
А працюють такі фонди дуже просто. Інвестори купують його акції та стають його власниками. Далі компанія з управління активами вкладає гроші інвесторів у різноманітні проекти, що за декілька років приносять власникам фонду прибуток. Зазначимо, що власниками венчурного фонду може бути будь-яка юридична або фізична особа, яка має бажання вкласти гроші у компанії, що швидко розвиваються.
Як отримати гроші?
Тож як зацікавити інвестора та отримати фінансування? Слід зазначити, що фонди обирають стартапи за такими головними принципами:
1 Розмір цільового ринку (що глобальніший ринок охоплює проект, то краще)
2 Досвід роботи автора проекту в цій галузі
3 Наявність замовників
4 Чіткий бізнес-план, який обґрунтовує всі необхідні витрати.
Докладніше дивись за посиланням: http://ckp.in.ua/articles/12366
Коментарі до матеріалу