Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Фінансовий успіх: все залежить від будови мозку

17.04.2018

Фахівці з університету Пенсільванії виявили, що готовність тієї чи іншої людини йти на фінансові ризики може залежати від будови її мозку. За словами вчених, в першу чергу мова йде про взаємозв’язки між двома його відділами – миндалиною і префронтальною корою.

ФАКТ. Група дослідників з університету Пенсільванії в США з’ясувала, що у більш успішних людей мозок влаштований дещо інакше, ніж у тих, кому не дуже вдається досягати цілей в житті.

Ще раніше науці було відомо, що зв’язки між миндалиною і префронтальною корою головного мозку впливають на розвиток депресії і тривожності. Нейрофізіологи вирішили з’ясувати, як це може бути пов’язано з фінансовим успіхом.

ЗРОБИ ВИБІР. У дослідженні взяли участь 108 дорослих людей, яким запропонували пройти 120 завдань. У кожному з них учасникам потрібно було зробити вибір, який вказував на їх готовність ризикувати заради отримання більшої винагороди.

Завдання будувалися у вигляді різних рольових ігор, пов’язаних з фінансовими ризиками, прийняттям економічних рішень і стресом від втрати статку. Під час відповіді на питання мозок добровольців досліджувався за допомогою спеціальної апаратури.

РИЗИКУЙ! Якщо людина вибирала ризикований сценарій розвитку подій, пов’язаний з випробуваннями і судовими позовами, ймовірність отримати більшу винагороду в розмірі 80 доларів складала 48%.

Коли людина вибирала простий шлях отримання винагороди і не ризикувала, вона могла отримати 20 доларів.

На вирішення фінансових завдань у піддослідних було 4 секунди.

Є РІЗНИЦЯ. В ході дослідження вчені з’ясували, що будова кори головного мозку людей, схильних ризикувати заради фінансового благополуччя, відрізняється від решти.

Виявилося, що більш схильні до ризику люди мають кращі функціональні зв’язки між миндалиною і префронтальною корою. Також «любителі ризикнути» мали більшу кількість сірої речовини.

Таким чином, схильні ризикнути всім заради фінансової вигоди люди краще за інших  контролюють свої емоції і менш схильні впадати в депресію в разі невдачі.

https://etcetera.media/finansovyiy-us...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
22.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до Порядку обчислення середньої зарплати Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Верховна Рада схвалила в цілому зміни до ПК щодо квартального податкового розрахунку для ФОП ДПС відповідає на актуальні...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
24.07.2025
Банки очікують зростання кредитного портфелю: результати опитування
Банки зберегли оптимізм стосовно зростання кредитних портфелів бізнесу та населення і вперше за рік очікують поліпшення якості позик. Про це свідчать результати щоквартального опитування про умови банківського кредитування. Більше за темою: Позика за кредитною лінією та дисконтування Доступні кред...
24.07.2025
Особливості провадження волонтерської діяльності платниками податків-фізособами: інформаційний лист № 5/2025
У листі ви дізнаєтеся про: обкладення ПДФО та військовим збором коштів, які надходять на розрахунковий рахунок волонтера;  витрати та їх документальне підтвердження; звітність тощо. Більше за темою: Волонтерство та трудові відносини: чи можливе суміщення? Як оформити відсутність працівника ч...
24.07.2025
Більшість бізнесу підтримує 4-денний робочий тиждень
«Барометр Бізнесу» від Торгово-промислової палати України зафіксував, що песимізм українських підприємців у липні повільно відступає! Результати опитування щодо підтримки переходу на 4-денний робочий тиждень (40 год.) за згодою роботодавця і працівників показують, що значна більшіст...
Кращі матеріали