Фінансовий успіх: все залежить від будови мозку
17.04.2018 212 0 0
Фахівці з університету Пенсільванії виявили, що готовність тієї чи іншої людини йти на фінансові ризики може залежати від будови її мозку. За словами вчених, в першу чергу мова йде про взаємозв’язки між двома його відділами – миндалиною і префронтальною корою.
ФАКТ. Група дослідників з університету Пенсільванії в США з’ясувала, що у більш успішних людей мозок влаштований дещо інакше, ніж у тих, кому не дуже вдається досягати цілей в житті.
Ще раніше науці було відомо, що зв’язки між миндалиною і префронтальною корою головного мозку впливають на розвиток депресії і тривожності. Нейрофізіологи вирішили з’ясувати, як це може бути пов’язано з фінансовим успіхом.
ЗРОБИ ВИБІР. У дослідженні взяли участь 108 дорослих людей, яким запропонували пройти 120 завдань. У кожному з них учасникам потрібно було зробити вибір, який вказував на їх готовність ризикувати заради отримання більшої винагороди.
Завдання будувалися у вигляді різних рольових ігор, пов’язаних з фінансовими ризиками, прийняттям економічних рішень і стресом від втрати статку. Під час відповіді на питання мозок добровольців досліджувався за допомогою спеціальної апаратури.
РИЗИКУЙ! Якщо людина вибирала ризикований сценарій розвитку подій, пов’язаний з випробуваннями і судовими позовами, ймовірність отримати більшу винагороду в розмірі 80 доларів складала 48%.
Коли людина вибирала простий шлях отримання винагороди і не ризикувала, вона могла отримати 20 доларів.
На вирішення фінансових завдань у піддослідних було 4 секунди.
Є РІЗНИЦЯ. В ході дослідження вчені з’ясували, що будова кори головного мозку людей, схильних ризикувати заради фінансового благополуччя, відрізняється від решти.
Виявилося, що більш схильні до ризику люди мають кращі функціональні зв’язки між миндалиною і префронтальною корою. Також «любителі ризикнути» мали більшу кількість сірої речовини.
Таким чином, схильні ризикнути всім заради фінансової вигоди люди краще за інших контролюють свої емоції і менш схильні впадати в депресію в разі невдачі.
https://etcetera.media/finansovyiy-us...
Коментарі до матеріалу