Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ФГВФО підключить ще чотири банку до автоматизованої системи виплат

Редакція

09.03.2017 137 0 0

На сьогодні всього сім банків-агентів з 11 підключені до автоматизованої системи виплат.

Ощадбанк, УкрСиббанк, Укрсоцбанк і банк «Кредит-Дніпро» підключаться до автоматизованої системи виплат Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

Ощадбанк зараз проходить тестування. Вони пройшли два етапи з п'яти. Якщо вони успішно завершать це тестування, то вони підключаться до виплат. На сьогодні в Ощадбанку — це досить складний процес.

Укрсиббанк зараз вирішує, як підключити свою іноземну систему до процесингу.

Банк «Кредит-Дніпро» також розглядає можливість підключення, але поки ще не підписав договір.

Укрсоцбанк проходить процес злиття з Альфа-Банком: вони вирішать це питання всередині.

Тестування і підключення до системи займає близько 10 календарних днів (залежно від розміру банку і його IT-системи).

На сьогодні всього сім банків-агентів з 11 сьогодні підключені до автоматизованої системи виплат: Правекс-Банк, Альфа-Банк, Кредобанк, Банк, ПУМБ, ТАСкомбанк і банк «Південний». За інформацією ФГВФО, в даний час, через автоматизовану систему кошти отримують вкладники трьох банків: Платинум Банку, ПК Банку і Фортуна-Банку.

Проте ще два збанкрутілих банку планується підключити до системи вже в цьому місяці. Всі збанкрутілі банки по гарантованих сум планується перевести на виплати через систему онлайн до кінця поточного року.

Крім того, у планах Фонду, але вже не в поточному році, запустити на своєму сайті онлайн сервіс, завдяки якому вкладники зможуть отримати виплату шляхом переказу коштів на рахунок діючого банку. Також через онлайн сервіс можна буде погасити кредит в неплатежеспособном банку. Таким чином, в майбутньому буде два механізму виплат: через банк-агент і шляхом переказу коштів на рахунок.

Швидкість виплат через автоматизовану систему у чотири рази перевищує швидкість виплат за реєстрами. Виплата здійснюється відразу по загальній сумі гарантування. При цьому близько 30-50% виплачуваних сум залишаються в банках-агентах, що стимулює їх конкурувати між собою (підвищувати ставки, надавати безкоштовні картки, цікаві сервіси).

Перед початком виплат за новий банк Фонд гарантування авансує всі підключені банки-агенти не менше 10% гарантованої суми. Фонд в онлайн режимі моніторить, як виплачуються кошти і в разі, якщо авансу не вистачає, перераховується ще один аванс.

Джерело: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали