Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Єврокомісія рекомендувала розпочати переговори з Україною про вступ до Євросоюзу

09.11.2023 11 0 0

Про це на брифінгу у Брюсселі повідомила Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн. «Українці глибоко реформують свою країну та готуються до вступу, навіть коли вони ведуть екзистенційну війну. Сьогодні Комісія рекомендує Раді розпочати переговори про вступ з Україною», – сказала Урсула фон дер Ляєн. Таке ж рішення із рекомендацією про відкриття переговорів про членство Єврокомісія ухвалила і щодо Молдови. Щодо Грузії – Комісія рекомендує надати їй статус кандидатки на вступ за умови, що країна проведе важливі реформи. 

Коментуючи прогрес України, Президентка Єврокомісії зауважила, що Україна на 90% виконала вимоги, які отримала разом зі статусом кандидатки на вступ до ЄС. За її словами, основного прогресу досягнуто в конституційної реформі, реформі правосуддя, антикорупційних заходах. Вона також відзначила прогрес у боротьбі з відмиванням коштів, важливі заходи щодо обмеження влади олігархів у суспільному житті, ухвалення нового закону про ЗМІ, а також прогрес у питанні національних меншин. «Решта реформ вже на шляху – це добре – і Комісія високо оцінює ці зусилля», – сказала Урсула фон дер Ляєн. Вона також зауважила, що Єврокомісія рекомендує, щоб Європейська Рада ухвалила рамки переговорів після того, як Україна проведе поточні реформи. Про це ЄК має доповісти Раді до березня 2024 року. 

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе привітала рекомендацію Єврокомісії відкрити переговори про членство України в ЄС. «Безперечно, рекомендації Єврокомісії – це наша велика перемога й історичний шанс повернутися додому у Європу, що не траплявся нам сотні років. Реалізувати його дозволяє щоденний героїзм чоловіків і жінок в окопах. Тому треба максимально серйозно підійти і до супровідних умов, чесно виконуючи домашню роботу, і до роботи з усіма окремими столицями, щоб процес не був зупинений на двосторонньому рівні, адже рішення Євроради має бути консенсусним», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. 

Верховна Рада 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали