Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Чи є перспективи у агрострахування в Україні

21.12.2017

Учасники українського ринку агрострахування почали все активніше обговорювати перспективи його розвитку.

З одного боку, це обумовлено тим, що в країні за останні роки вже створена потужна аграрна галузь, яка передбачає використання сучасних інструментів захисту її роботи від зовнішнього негативного впливу, найбільш дієвим серед яких залишається агрострахування. З іншого боку, вже намітилися позитивні тенденції зростання основних показників роботи агрострахового компаній, який відбувся в 2017 році.

Українське агрострахування за своїми якісними показниками майже не поступається закордонним аналогам. Тут також діють сучасні страхові продукти, створені передумови для об'єктивної оцінки посівів, які беруться на страхування, і визначення збитків внаслідок настання страхових випадків. Втім, ринок ще не використовує наявні ресурси в повній мірі. Як їх задіяти в роботу, щоб вони дали максимальний ефект?

Запит на агрострахування зростає

IFC протягом тривалого часу проводить щорічні дослідження того, як розвивається ситуація на українському ринку агрострахування. У поточному році така робота здійснювалася в партнерстві з Міністерством аграрної політики та продовольства. Її результати були оприлюднені 21 листопада на круглому столі «Аналіз ринку агрострахування в Україні: висновки та основні тенденції». Вони показали, що в цій сфері вперше за останній час намітилися позитивні зміни.

Зокрема, протягом 2017 року збільшилась кількість договорів страхування сільськогосподарських культур і багаторічних насаджень. Якщо в 2016 році було укладено 793 договори, то в нинішньому - 957.

Найбільше договорів було укладено на Тернопільщині - 98. За цим показником Дніпропетровщина посідає друге місце - 94, а Полтавщина третє - 75.

Сума зібраних страхових премій в національній валюті зросла на 30% до 204,4 млн. Гривень. Це найвищий показник з 2005 року. Так само суттєво збільшилася і сума страхових премій в доларовому еквіваленті - з 6 млн. до 7,7 млн. доларів.

Зазвичай сільгоспвиробники звертають особливу увагу на суми відшкодувань страховими компаніями збитків, які аграрії зазнали в результаті страхових випадків. Сільгоспвиробники впевнені, що розмір відшкодувань показує серйозність намірів страховиків в повному обсязі виконувати взяті на себе зобов'язання. У цьому сенсі за підсумками 2017 андеррайтингового року страховики виглядають гідно, сума відшкодувань вже склала 7,6 млн. Гривень. Варто зауважити, що 7 млн. Гривень з них припадають на період перезимівлі. А показники, що стосуються весняно-літнього періоду, ще уточнюються.

Зараз вкрай важливо підхопити ці позитивні тенденції і максимально їх посилити. Для цього є всі можливості. Одна з них стосується введення в Україні сучасних практик агрострахування, які використовуються в розвинених країнах.

У той же час на круглому столі прозвучала думка, що українським страховим компаніям потрібно змінити підходи до ведення свого бізнесу. Вони не повинні обмежуватися виключно власним прибутком, а зосередити основну увагу на потребах клієнтів. Як показує світова практика, тільки ті компанії, які змінять філософію бізнесу в цьому напрямку, можуть розраховувати на збільшення своєї частки на ринку агрострахування.

Детальніше: http://agropravda.com/ 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
23.05.2025
Виключати з реєстру відомості про підсанкційного бенефіціара не можна – Верховний Суд
Верховний Суд висловив позицію стосовно того, що державний реєстратор повинен відмовити у проведенні реєстраційної дії щодо зміни кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи з підсанкційної особи на іншу, якщо новий кінцевий бенефіціарний власник юридичної особи вже зареєстрований за законодав...
23.05.2025
Штраф за відсутність документів у рейсових автобусах: що вирішив суд
Постанова про накладення адміністративно-господарського штрафу визнана правомірною. Сума штрафних санкцій склала 34 000 грн. Укртрансбезпека інформує про судову практику Верховного Суду у справах щодо оскарження штрафів за порушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті. Суть справи Під час...
23.05.2025
Боротьба з легалізацією коштів: викрито мережу з оборотом 764 млн грн
Завершено досудове розслідування щодо керівників великих мереж роздрібної торгівлі, які надавали послуги з ухилення від сплати податків та легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом. Детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України завершили досудове розслідування щод...
Кращі матеріали