Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи є перспективи у агрострахування в Україні

Редакція

21.12.2017 191 0 0

Учасники українського ринку агрострахування почали все активніше обговорювати перспективи його розвитку.

З одного боку, це обумовлено тим, що в країні за останні роки вже створена потужна аграрна галузь, яка передбачає використання сучасних інструментів захисту її роботи від зовнішнього негативного впливу, найбільш дієвим серед яких залишається агрострахування. З іншого боку, вже намітилися позитивні тенденції зростання основних показників роботи агрострахового компаній, який відбувся в 2017 році.

Українське агрострахування за своїми якісними показниками майже не поступається закордонним аналогам. Тут також діють сучасні страхові продукти, створені передумови для об'єктивної оцінки посівів, які беруться на страхування, і визначення збитків внаслідок настання страхових випадків. Втім, ринок ще не використовує наявні ресурси в повній мірі. Як їх задіяти в роботу, щоб вони дали максимальний ефект?

Запит на агрострахування зростає

IFC протягом тривалого часу проводить щорічні дослідження того, як розвивається ситуація на українському ринку агрострахування. У поточному році така робота здійснювалася в партнерстві з Міністерством аграрної політики та продовольства. Її результати були оприлюднені 21 листопада на круглому столі «Аналіз ринку агрострахування в Україні: висновки та основні тенденції». Вони показали, що в цій сфері вперше за останній час намітилися позитивні зміни.

Зокрема, протягом 2017 року збільшилась кількість договорів страхування сільськогосподарських культур і багаторічних насаджень. Якщо в 2016 році було укладено 793 договори, то в нинішньому - 957.

Найбільше договорів було укладено на Тернопільщині - 98. За цим показником Дніпропетровщина посідає друге місце - 94, а Полтавщина третє - 75.

Сума зібраних страхових премій в національній валюті зросла на 30% до 204,4 млн. Гривень. Це найвищий показник з 2005 року. Так само суттєво збільшилася і сума страхових премій в доларовому еквіваленті - з 6 млн. до 7,7 млн. доларів.

Зазвичай сільгоспвиробники звертають особливу увагу на суми відшкодувань страховими компаніями збитків, які аграрії зазнали в результаті страхових випадків. Сільгоспвиробники впевнені, що розмір відшкодувань показує серйозність намірів страховиків в повному обсязі виконувати взяті на себе зобов'язання. У цьому сенсі за підсумками 2017 андеррайтингового року страховики виглядають гідно, сума відшкодувань вже склала 7,6 млн. Гривень. Варто зауважити, що 7 млн. Гривень з них припадають на період перезимівлі. А показники, що стосуються весняно-літнього періоду, ще уточнюються.

Зараз вкрай важливо підхопити ці позитивні тенденції і максимально їх посилити. Для цього є всі можливості. Одна з них стосується введення в Україні сучасних практик агрострахування, які використовуються в розвинених країнах.

У той же час на круглому столі прозвучала думка, що українським страховим компаніям потрібно змінити підходи до ведення свого бізнесу. Вони не повинні обмежуватися виключно власним прибутком, а зосередити основну увагу на потребах клієнтів. Як показує світова практика, тільки ті компанії, які змінять філософію бізнесу в цьому напрямку, можуть розраховувати на збільшення своєї частки на ринку агрострахування.

Детальніше: http://agropravda.com/ 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали