Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Чи є перспективи у агрострахування в Україні

21.12.2017

Учасники українського ринку агрострахування почали все активніше обговорювати перспективи його розвитку.

З одного боку, це обумовлено тим, що в країні за останні роки вже створена потужна аграрна галузь, яка передбачає використання сучасних інструментів захисту її роботи від зовнішнього негативного впливу, найбільш дієвим серед яких залишається агрострахування. З іншого боку, вже намітилися позитивні тенденції зростання основних показників роботи агрострахового компаній, який відбувся в 2017 році.

Українське агрострахування за своїми якісними показниками майже не поступається закордонним аналогам. Тут також діють сучасні страхові продукти, створені передумови для об'єктивної оцінки посівів, які беруться на страхування, і визначення збитків внаслідок настання страхових випадків. Втім, ринок ще не використовує наявні ресурси в повній мірі. Як їх задіяти в роботу, щоб вони дали максимальний ефект?

Запит на агрострахування зростає

IFC протягом тривалого часу проводить щорічні дослідження того, як розвивається ситуація на українському ринку агрострахування. У поточному році така робота здійснювалася в партнерстві з Міністерством аграрної політики та продовольства. Її результати були оприлюднені 21 листопада на круглому столі «Аналіз ринку агрострахування в Україні: висновки та основні тенденції». Вони показали, що в цій сфері вперше за останній час намітилися позитивні зміни.

Зокрема, протягом 2017 року збільшилась кількість договорів страхування сільськогосподарських культур і багаторічних насаджень. Якщо в 2016 році було укладено 793 договори, то в нинішньому - 957.

Найбільше договорів було укладено на Тернопільщині - 98. За цим показником Дніпропетровщина посідає друге місце - 94, а Полтавщина третє - 75.

Сума зібраних страхових премій в національній валюті зросла на 30% до 204,4 млн. Гривень. Це найвищий показник з 2005 року. Так само суттєво збільшилася і сума страхових премій в доларовому еквіваленті - з 6 млн. до 7,7 млн. доларів.

Зазвичай сільгоспвиробники звертають особливу увагу на суми відшкодувань страховими компаніями збитків, які аграрії зазнали в результаті страхових випадків. Сільгоспвиробники впевнені, що розмір відшкодувань показує серйозність намірів страховиків в повному обсязі виконувати взяті на себе зобов'язання. У цьому сенсі за підсумками 2017 андеррайтингового року страховики виглядають гідно, сума відшкодувань вже склала 7,6 млн. Гривень. Варто зауважити, що 7 млн. Гривень з них припадають на період перезимівлі. А показники, що стосуються весняно-літнього періоду, ще уточнюються.

Зараз вкрай важливо підхопити ці позитивні тенденції і максимально їх посилити. Для цього є всі можливості. Одна з них стосується введення в Україні сучасних практик агрострахування, які використовуються в розвинених країнах.

У той же час на круглому столі прозвучала думка, що українським страховим компаніям потрібно змінити підходи до ведення свого бізнесу. Вони не повинні обмежуватися виключно власним прибутком, а зосередити основну увагу на потребах клієнтів. Як показує світова практика, тільки ті компанії, які змінять філософію бізнесу в цьому напрямку, можуть розраховувати на збільшення своєї частки на ринку агрострахування.

Детальніше: http://agropravda.com/ 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Коли працівник може вимагати запровадження для нього дистанційної роботи
Працівник може вимагати від роботодавця тимчасове, строком до двох місяців, переведення на дистанційну роботу, якщо на робочому місці стосовно нього були вчинені дії, що містять ознаки дискримінації. Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи Чи може працівник вимагати зап...
04.07.2025
Державне агентство з управління резервами України розпочинає діяльність
Уряд дав «зелене світло» початку діяльності Державного агентства з управління резервами України (ДАУР) як центрального органу виконавчої влади.  Його діяльність спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра екон...
04.07.2025
Судова процедура санації боржника: що це і як відбувається
Коли підприємство не справляється з фінансовим зобов’язаннями – це ще не вирок. Законом передбачений реальний інструмент для збереження бізнесу – санація. БІльше за темою: Ліквідація у зв’язку з банкрутством: правові аспекти Коли підприємство не справляється з фінансови...
Кращі матеріали