Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Заощаджуємо на світлі: як платити за електрику вдвічі менше

10.09.2018


Для того щоб менше витрачати, необов’язково собі в чомусь відмовляти – досить платити за послугу вдвічі менше. І це цілком реально, якщо ми говоримо про використання електроенергії.

ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ЕКОНОМІЇ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ? Відповідь проста – купіть спеціальний лічильник. Якщо у вас встановлений звичайний (однозонний) лічильник, ви платите за електроенергію за одним тарифом протягом доби. Для Києва це 90 грн за 100 кВт/год.

Якщо ви встановите двозонний лічильник (день/ніч), вночі ви  платитимете вже не 90 грн, а 45 грн. Економія становить 50%.

Є також третій варіант – трьохзонний лічильник. Встановивши його, в пікові години (з 8:00 до 11: 00 і з 20:00 до 22:00) за електроенергію доведеться заплатити дорожче – 135 грн за 100 кВт / год. З 7:00 до о 8:00, з 11:00 до 20:00 і з 22:00 до 23:00 ціна електрики складе 90 грн за 100 кВт/год. Зате вночі (з 23:00 до 7:00) ви будете платити всього 36 грн за 100 кВт/год – таким чином, заощадивши вже 60%.

ДЕ ВЗЯТИ ЦЕЙ ДИВО-ЛІЧИЛЬНИК І ХТО МАЄ ЙОГО ВСТАНОВИТИ? Якщо ви бажаєте встановити дво- або трьохзонний лічильник, то досить написати заяву в обслуговуючу компанію. Придбати лічильник можна прямо там (ціна – близько 1400 грн.), а потім дочекатися своєї черги на його установку.

ЯКИМИ ПРИЛАДАМИ МОЖНА КОРИСТУВАТИСЯ ВНОЧІ? Найчастіше люди використовують нічний час для нагріву води в бойлерах, прання (налаштувавши програму в пральній машині), миття посуду в посудомийці. Якщо ви – жайворонок і встаєте на роботу дуже рано – використовуйте час до 7:00 для готування сніданку в мультиварці і сушіння волосся феном.

ЯК НАЛАШТУВАТИ ЧАС РОБОТИ ПРИЛАДІВ? У більшості побутових приладів є функція «відкладеного старту» – коли він вмикається і починає працювати в певний час без вашого втручання.

Також можна встановити «розумні розетки». Принцип той же: ви налаштовуєте таймер, і прилад буде включатися і працювати певний проміжок часу. Програма буде повторюватися кожну добу.

ПІДВОДНІ КАМЕНІ. Щоправда, є і зворотний бік медалі. Якщо раптом якийсь із приладів зламався, ви цього не побачите, бо будете спати. А за цей час можна і сусідів затопити через несправність пральної машини або, не дай Боже, влаштувати пожежу або коротке замикання.

А якщо ви поїдете у відпустку, але забудете «перепрограмувати» прилади – вони  працюватимуть під час вашої відсутності і споживатимуть енергію без потреби. Тому правило «перевірити крани і вентилі» залишається актуальним завжди.

https://etcetera.media

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
17.07.2025
Чи потрібно реєструвати в Держреєстрі право власності на майно, набутого до 2013 року
З 1 січня 2013 року в Україні запрацював Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (ДРРП). Він замінив собою попередні реєстри прав на нерухомість (Реєстр прав власності на нерухоме майно та паперові реєстрові книги та реєстраційні справи БТІ). Щоб повноцінно користуватися державними електронн...
16.07.2025
Бізнес і представники Уряду підписали Хартію стійкості людського капіталу
Підписано Хартію стійкості людського капіталу (HCR) – це флагманська ініціатива, покликана об’єднати бізнес, уряд, громадянське суспільство та міжнародних партнерів навколо відновлення й підтримки людського капіталу в Україні. Під час Ukraine Recovery Conference 2025 у Римі Мінекономіки ...
15.07.2025
Судова процедура ліквідації банкрута
Розглянемо, що таке банкрутство, як боржник визнається банкрутом, як відкривається ліквідаційна процедура тощо. Визнання боржника банкрутом – це не лише правовий статус, а й старт складного процесу ліквідації. Ключову роль у цьому процесі відіграє ліквідатор, обраний з числа арбітражних керуюч...
Кращі матеріали