Дострокове розірвання договору оренди
Міністерство юстиції України разом з Онлайн-будинком юстиції за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» презентувало інформаційно-навчальний відеоролик із серії «Знай своє право на землю» про дострокове розірвання договору оренди.
У відеоролику роз’яснюється, якими є терміни оренди земельних ділянок. Зокрема, закон визначає максимальний термін оренди земельних ділянок не сільськогосподарського призначення в 50 років. Для ділянок сільськогосподарського призначення також встановлюється мінімальний строк оренди – 7 років.
Розірвання договору оренди передбачає два варіанти дій:
1. Договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін.
2. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом.
В першому випадку (за згодою сторін) необхідно:
- укласти додаткову угоду до договору оренди, в якій передбачити розірвання договору з певної дати та покладення на одну зі сторін (зазвичай орендаря) обов'язку здійснити державну реєстрацію припинення права оренди. Якщо договір припиняється до закінчення періоду, за який сплачується орендна плата (зазвичай це рік), бажано також прописати порядок і строк виплати орендної плати за фактичний період оренди.
- якщо сторони дійшли згоди та уклали додаткову угоду про розірвання договору оренди, необхідно звернутися до суб’єкта державної реєстрації для проведення припинення державної реєстрації права оренди.
У другому випадку потрібно скласти позовну заяву та направити її до суду за місцем знаходження земельної ділянки.
Переглянувши відеоролик, можна буде дізнатися, які існують підстави для дострокового розірвання договору оренди землі як з боку орендодавця, так і з боку орендаря.
Також нагадуємо, що підстави дострокового розірвання договору оренди землі визначаються Законом України «Про оренду землі».
Відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=MbgZf...
https://minjust.gov.ua
Коментарі до матеріалу