Дизайн-код: що варто знати про новий державний сервіс
Уряд затвердив дизайн-код державних сайтів. Переглянути дизайн-код можна за посиланням: https://design.gov.ua/ua. Цей дизайн-код допоможе створювати доступні та прості державні веб-сервіси.
Проте, що варто ще знати про новий сервіс, а яких тверджень слід уникати, допоможе розібратися шпаргалка від програми EGAP ( Швейцарсько-українська програма «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади»).
- Дизайн-код уніфікує і регулює дизайн (оформлення).
- Дизайн – поняття набагато ширше, ніж графічний дизайн, оформлення сайту. Тому не варто ототожнювати дизайн-код з оформленням.
Сюди, скажімо, також входить стандарт досупності для незрячих, слабозорих, людей з порушеннями опорно-рухового апарату, слуху, когнітивними, сенсорними чи психічними порушеннями.
- Уніфікація сайтів – це застарілий підхід.
- Практика створення дизайн-коду запозичена у Великобританії. Це сучасний підхід до роботи з державними сайтами, що дозволяє їх поєднати у парасольку єдиного бренду держави. Забезпечити впізнаваність і лаконічність.
- Уніфікація підходів або виконання певних процесів по вивіреному і ефективному шаблону дозволяє державі заощаджувати кошти. Різноманіття підходів не завжди на користь перш за все у грошовому вимірі.
- Дизайн-код – це обмеження вибору розробника сайтів.
- Дизайн-код не призначений для регулювання вибору підрядників.
Дизайн-код доступний кожному розробнику, який він має можливість використовувати у першу чергу як стандарт доступності.
На завершення зверніть увагу на блок дизайн-коду «Тексти та вміст», де знайдете справжній словник стоп-фраз, які часто зустрічаються на сайтах органів влади, і правильні варіанти для редагування.
http://www.poglyad.tv
Коментарі до матеріалу