Дивіденди 2016: як заробити, а не збанкрутіти
09.08.2016 415 0 0
При заснуванні будь-якої компанії її очільники сподіваються на певний прибуток від неї. Тут мова заходить про дивіденди, які і є тією відповідною часткою доходу, що її отримує кожен з акціонерів. Як нараховуються дивіденди? Який порядок оподаткування дивідендів у 2016 році та яка відповідальність настає в разі їхньої несплати?
Дивіденди — частина чистого прибутку, що має бути розділена між власниками компанії або організації залежно від частки кожної особи в загальному капіталі компанії. Так, якщо фінансова звітність підприємства вже підготовлена і з неї випливає чистий прибуток, власники можуть пустити його в обіг або ж розподілити між собою як дивіденди. В будь-якому випадку таке рішення приймається на загальних зборах акціонерів чи власників та підтверджується протоколом.
Проте найчастіше компанія має лише одного власника, а не декількох, — тож, як за таких обставин призначаються дивіденди? Насправді, й тут процедура їхнього призначення схожа до процедури попередньої. Єдина відмінність — немає потреби в протоколі загальних зборів, позаяк засновник особисто приймає рішення про розподіл прибутку.
Податки на дивіденди: хто та скільки сплачує?
На стосунок видів оподаткування дивідендів — закон визначає їх декілька. Оподаткування дивідендів фізичних осіб обчислюється за ставкою 5%. Якщо емітентом корпоративних прав є юридична особа-платник єдиного податку, ставка податку – 18%. Податок на дивіденди для юридичних осіб теж сплачується за ставкою 18%, а дивіденди, які нараховуються юридичній особі нерезиденту корпоративних прав, підлягають оподаткуванню два рази – спочатку потрібно заплатити 18% авансового внеску з нарахованих дивідендів, а потім ще 15% податку під час їх виплати. Якщо дивіденди були нараховані на користь фізичних осіб за акціями або іншими корпоративними правами, що мають статус привілейованих, то податкова ставка становитиме 18%.
Іще один важливий момент – дивіденди, що нараховуються фізичним особам (резидентам та нерезидентам) за корпоративними правами, прирівнюються до виплати зарплати з відповідним оподаткуванням.
Докладніше дивись за посиланням: http://ckp.in.ua/analytics/11349
Коментарі до матеріалу