Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Декларування доходів-2019: хто повинен звітувати та скільки на це дається часу

15.02.2019 4564 0 0

Платники податків-фізособи, які одержували в 2018 році тільки зарплату і доходи виключно від податкових агентів, декларації не подають. За всі інші заробітки необхідно відзвітувати. У тому числі і тим платникам, які мають намір отримати податкову знижку. Тим більше, що на неї тепер можуть претендувати ті, хто платять за дошкільну та середню освіту, а також тимчасово переміщені особи, які орендують житло.

У 2019 р. граничний термін декларування доходів фізосіб за період 2018 не змінився - 1 травня. Саме до цієї дати повинні відзвітувати платники податків, які одержували хоч якісь доходи від тих, хто не є податковими агентами.

До 1 травня звітують і особи, які займаються незалежною професійною діяльністю. Підприємці на загальній системі оподаткування теж подають декларацію. Але не пізніше 9 лютого 2019 р.

Необхідно відзвітувати і тим платникам податків, які планують виїжджати за межі України на постійне місце проживання. Тобто, навіть якщо доходів, що підлягають декларуванню, немає, перед еміграцією подати декларацію все одно доведеться. І це потрібно зробити не пізніше, ніж за 60 днів до запланованого виїзду.

Традиційно подають декларацію претенденти на податкову знижку. У них для цього є цілий рік. Тобто відзвітувати можна до 31 грудня 2019 року.

Перелік доходів, які підлягають декларуванню, досить значний. Це спадщина (майно, гроші, майнові та немайнові права); подарунки від інших платників податків-фізичних осіб (в тому числі за договором дарування) здача майна в оренду, суборенду або лізинг фізособам; іноземні доходи і доходи від операцій з цінними паперами, деривативами та корпоративними правами, випущеними в інших, ніж цінні папери, формах.

У частині декларування інвестдоходу винятком є: відсотки за державними та муніципальними облігаціями; дохід від відчуження акцій (інших корпоративних прав), одержаних у власність в результаті приватизації в обмін на компенсаційні сертифікати за вкладами в Ощадбанку СРСР або страхових внесках до Держстраху СРСР; інвестприбуток від операцій з борговими зобов'язаннями Нацбанку і з держоблігаціями з урахуванням курсової різниці.

Необхідно відобразити в декларації заборгованість за цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує 50% прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1 січня звітного року (881 грн.). Чи підлягає декларуванню сума боргу (кредиту) платника податків, прощений за рішенням кредитора, і це не пов'язано з процедурою банкрутства, а також якщо сума кредиту перевищує 25% мінімальної зарплати на 1 січня звітного року (931 грн.).

http://expert.in.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали