Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Декларація з лікарем: що потрібно знати

08.05.2018

ЧИ МОЖЕ ЛІКАР ВНЕСТИ ДАНІ В СИСТЕМУ БЕЗ ВІДОМА І ПІДПИСУ ПАЦІЄНТА

В МОЗ стало відомо про випадок, коли людина прийшла до медичного закладу, щоб підписати декларацію з лікарем, якого обрала, проте виявилося, що в електронній системі охорони здоров’я вже містяться її персональні дані та декларація, яку вона ніколи не підписувала.

Як вони там опинилися, буде з’ясовано, а всі причетні відповідатимуть згідно з законом.

Лікарі та уповноважені особи, які підписують декларації про вибір лікаря у медзакладах, не мають права вносити у систему персональні дані без відома і підпису пацієнта. Це шахрайство з метою заволодіння державними грошима та відповідати за такі дії доведеться згідно Кримінальним кодексом.

Перед початком виплат працівники Національної служби здоров’я уважно вивчатимуть усі декларації, які надійшли від медзакладів. Якщо вони стикатимуться з подібними ситуаціями й від медзакладів не буде надано розумних пояснень, Служба передаватиме заяви до компетентних органів.

Якщо ви звернулися до свого лікаря та опинилися в подібній ситуації, ви можете подати заяву про припинення декларації у довільній формі або підписати декларацію з іншим лікарем — попередня декларація у системі автоматично анулюється.

Ви також можете звернутися зі скаргою у той заклад, де була підписана декларація про вибір лікаря та використані персональні дані, без вашого відома.

Лікарю у такому випадку варто повідомити про це службу підтримки медичної інформаційної системи, до якої він підключений, та керівника медичного закладу, де була внесена декларація без відома пацієнта. Водночас лікар на прохання пацієнта може підписати з ним нову декларацію. Стара анулюється автоматично.

ЧИ МОЖЕ ЛІКАР ПІДПИСУВАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ САМ ІЗ СОБОЮ

МОЗ рекомендує лікарям підписувати декларації з іншими фахівцями, щоби вони як громадяни отримували медичну допомогу у повному обсязі. Список послуг, які надають терапевти, педіатри та сімейні лікарі затверджено Порядком надання первинної медичної допомоги. Так, згідно з Порядком лікар первинки, зокрема, може спостерігати за неускладненою вагітністю, видавати довідки про смерть тощо. Лікар не зможе повноцінно обстежити сам себе, наприклад, оглянути вухо (видалити стороннє тіло) або очне дно, надати повноцінно невідкладну допомогу або вести власну вагітність, знаходячись у декретній відпустці.

У окремих випадках лікар може врятувати життя. Наприклад, Порядком затверджено, що ваш лікар надаватиме невідкладну допомогу при гострому розладі фізичного чи психічного здоров’я, якщо не потрібно екстреної, спеціалізованої або високоспеціалізованої меддопомоги.

ЯК ПІДПИСАТИ ДЕКЛАРАЦІЇ ДІТЯМ, ЯКІ ЖИВУТЬ У ДЕРЖАВНИХ ЗАКЛАДАХ

Діти, які живуть у закладах охорони здоров’я, навчальних або інших дитячих закладах, так само мають право на якісне медичне обслуговування у педіатра чи сімейного лікаря. Підписати декларацію з обраним лікарем для такої дитини може адміністрація закладу, в якому проживає дитина. Це право затверджено у ст. 245 Сімейного кодексу: «Якщо дитина постійно проживає у закладі охорони здоров’я, навчальному або іншому дитячому закладі, функції опікуна та піклувальника щодо неї покладаються на адміністрацію цих закладів».

Як підписати декларацію дитині читайте тут

ЧИ ТРЕБА ЗАПОВНЮВАТИ ПОЛЕ «ЗАКОННИЙ ПРЕДСТАВНИК» У ДЕКЛАРАЦІЇ ПАЦІЄНТІВ 14 — 18 РОКІВ

Для укладання декларації пацієнтам 14 —18 років важливо мати паспорт, де вказаний ІПН. Також треба вказати дані одного з батьків (в декларації – «Довірена особа», поля 1.12.1 - 1.12.2). Водночас дані законного представника (поля 4.1 — 4.8) вносити не потрібно. Згідно п. 6 розділу 3 Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, затвердженого Наказом МОЗ України від 19.03.2018 р. № 503, в Декларації обов’язково заповнюються всі поля, крім полів про законного представника, які заповнюються тільки для недієздатних осіб та дієздатних осіб, які не досягли 14-річного віку.

ЯК ЧАСТО ТРЕБА ЗМІНЮВАТИ ПАРОЛЬ ДЛЯ ВХОДУ В ЕЛЕКТРОННУ СИСТЕМУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

Останнім часом збільшились запити лікарів щодо повідомлення про зміну пароля. Так, дійсно, пароль в електронній системі охорони здоров’я діє три місяці (90 днів). Це необхідно для безпечного доступу до вашого особистого кабінету.

Отже, якщо строк дії вашого паролю вийшов і ви забули його змінити, ви побачите червоне повідомлення під рядком паролю: «Ваш пароль застарів. Необхідно замінити пароль». Під кнопкою «ДАЛІ» є посилання «Змінити пароль», де потрібно ввести новий пароль та можна продовжити реєструвати декларації.

http://moz.gov.ua/

Декларація про вибір лікаря: чому, як і коли її слід підписати

Що робити, якщо в медустанові відмовили в підписанні декларації?

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
15.05.2025
Україна завершила внутрішньодержавні процедури для відкриття перемовин з ЄС
Кабмін під час свого засідання затвердив Дорожні карти трансформацій що визначають ключові орієнтири державної політики у сферах верховенства права, реформи державного управління та функціонування демократичних інституцій. Розробка цих стратегічних документів передбачена переговорною рамкою Євросою...
15.05.2025
Держреєстрація за адресою масової реєстрації: на які ризики чекати
1 654 адреси масових реєстрацій компаній зафіксовано в Україні станом на травень 2025 року за даними Єдиного державного реєстру. Загалом 180 тис. компаній зазначили свою юридичну адресу у таких місцях. Більшість з них перебуває у Києві. Також у столиці засвідчено рекордсмена: адресу, за якою зареєст...
14.05.2025
Уряд залучить кошти для кредитування МСБ через два державні банки
Кредитування малого та середнього бізнесу: що пропонує Кабмін? Більше за темою: Доступні кредити під 5, 7, 9 % і дисконтування Кабмін ухвалив низку важливих рішень щодо доступності кредитування бізнесу. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 13 травня.   ...
Кращі матеріали