Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Що в Україні відбудеться з комуналкою у 2017 році

03.01.2017

Експерти вважають, що українському уряду доведеться переглянути тарифи на блакитне паливо для населення, причиною цього стане зростання вартості імпортного газу.

В Україні, згідно з постановою Нацкомісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і компослуг (НКРЕКП), у 2017-му подорожчає електроенергія. В результаті подорожчання світла зросте і собівартість водопостачання, що може призвести до того, що комісії також доведеться піднімати тариф на холодну воду.

Крім того, як пояснюють експерти, в наступному році для України подорожчає імпортний газ, від вартості якого залежить тариф на блакитне паливо для населення. У свою чергу від ціни на газ залежать тарифи на опалення і гарячу воду. Було з'ясовано, як зміняться ціни на комуналку для населення.

http://www.segodnya.ua/img/forall/users/2488/248867/new/gas-01_01_01.png

Чому може подорожчати газ

Частину газу Україна імпортує з Європи, при цьому тариф на блакитне паливо формується згідно імпортного паритету. Як пояснили в Міністерстві економрозвитку, тариф для населення визначається за формулою: вартість імпортного газу × курс долара + ПДВ + транспортування + розподіл + націнка Нафтогазу

У травні минулого року, коли Кабмін прийняв рішення переглянути тариф на газ, тисяча кубометрів імпортного блакитного палива коштувала 185 доларів, цю цифру і використовували у формулі при розрахунку тарифу для населення. Згідно з проектом бюджету на 2017-й, тисяча кубометрів імпортного газу буде коштувати 245 доларів. Крім того, зріс і курс долара – газ купують в доларах, а продають в гривнях.

Якщо ціна мінімально на 1500 гривень не зросте, це означає тільки одне – ринок і далі регулюється вручну, уряд контролює ціни, і ніякого ринку немає. А цю різницю держава буде покривати з бюджету.

Як йдеться у меморандумі з МВФ, до квітня 2017-го Україна зобов'язується запустити механізм, що дозволяє коригувати тарифи на газ для населення і утримувати поквартальні показники. В результаті блакитне паливо для українців може подорожчати вже в кінці цього опалювального сезону.

Якщо подорожчає газ, доведеться переглядати тарифи на гарячу воду і опалення

Тариф на газ своєю постановою встановлює Кабмін, а ось вартість інших комунальних послуг (крім тарифу на утримання будинку і прибудинкової території) визначає НКРЭКУ. Постачальники послуг по всій країні розраховують собівартість свого товару (води, опалення) та подають документи в Нацкомісію. Там їх вивчають і приймають рішення про те, наскільки і в який бік переглянути тариф. При цьому у кожного підприємства собівартість різна – підігрівати воду можна як дорогим газом, так з допомогою і більш дешевої атомної енергетики.

Якщо блакитне паливо подорожчає, НКРЭКУ буде змушена переглянути тарифи на гарячу воду та опалення. Більшість підприємств використовують для підігріву води та генерації тепла газ, який займає понад 60% у структурі вартості виробництва. Пропорційно газу подорожчають та інші компослуги.

Електроенергія подорожчає майже на 30%

http://www.segodnya.ua/img/forall/users/2488/248867/new/c__-05_03.png

Ще в 2015-му НКРЕКП затвердила поетапне підвищення вартості електроенергії. Останній етап припадає на березень 2017-го. На початку року українці будуть платити за кожен кВт*год при споживанні менше 100 кВт 71,4 копійки, а з першого березня – 90 копійок. При споживанні понад 100 кВт*год кожен кВт*год до березня коштує 129 копійок, а після березня – 168 копійок.

Наприклад, якщо сім'я використовує 200 кВт*год на місяць, до першого березня доведеться платити за світло 200,4 гривні, а після березня 2017-го – 258 гривні.

Однак на цьому подорожчання не зупиниться – в структурі тарифу на холодну воду майже 30% займає вартість світла. Після подорожчання електроенергія НКРЕКП також доведеться переглянути тариф на водопостачання.

Джерело: http://hyser.com.ua/

 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
08.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Уряд пропонує розшири категорії громадян, які мають право на відстрочку Держпраці перевірятиме роботодавців на предмет мобінгу: законопроєкт підписаний ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 27.06.2025 Які податки планує збільшити ...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
11.07.2025
Підстави та наслідки припинення громадянства України
Громадянство України може припинятися лише за визначеними законодавством підставами. Примусове набуття громадянами України, які проживають на ТОТ, громадянства росії, не визнається Україною та не є підставою для втрати українського громадянства. Громадянство України може припинятися лише за визначен...
11.07.2025
Перехід на чотириденний робочий тиждень можливий у мирні часи – Державна служба зайнятості
Поки що чотириденний робочий тиждень в Україні можливий у форматі локальних домовленостей. Говорити про перехід України на чотириденний робочий тиждень під час війни було б дивно. Українці – або у війську, або для війська. Ринок праці також перейшов на військові рейки, ухвалено спеціальний Зак...
10.07.2025
Мінагрополітики запускає проєкт HONOR: агрокооперація малих виробників
Взято курс на інтеграцію з європейським простором і Спільною аграрною політикою ЄС. Кооперативи – одна з перевірених європейських практик сталого розвитку сільських територій, яку ми прагнемо адаптувати до українських реалій. Більше за темою: Створення та реєстрація сільськогосподарськог...
Кращі матеріали