Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що Україна вигадала від вільної торгівлі з Євросоюзом

Редакція

19.05.2016 173 0 0

За січень-квітень 2016 року експорт України в ЄС зріс на 1,3% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Можна було б це назвати ефектом від початку запуску зони вільної торгівлі з Євросоюзом, про яку так багато говорили в минулому і на початку цього року. Але це не так.

Адже якщо порівняти експорт України в ЄС за січень-квітень 2016 року з аналогічним періодом 2013 року, то фіксується не зростання експорту, а падіння на 29 %. Виходить, що поки Україна не підписувала угоди про асоціацію з Європою і не мала зону вільної торгівлі з Євросоюзом, то вони більше торгували, ніж зараз. Парадокс? Абсурд? Швидше закономірність.

Угода про асоціацію з ЄС не означає, що ЄС зобов'язаний закривати свої заводи і купувати тільки українські товари. Конкуренцію ніхто не відміняв. І дійсно, угода про асоціацію розширює методи співпраці між Україною і Європою, але нашому бізнесу доведеться ще багато і часто працювати ліктями, щоб отримати вигоду від асоціації та ЗВТ. Поки що український бізнес програє торгові битви з європейськими компаніями.

Якщо уважно подивитися на структуру експорту України в ЄС, то сильно помітно, що Старий Світ купує в основному в нашій країні сировину, чавун, зерно, руду і лісоматеріали. Це головні статті нашого експорту.

При цьому найголовнішим торговельним партнером України в Євросоюзі традиційно є Польща, яка дійсно багато купує нашої залізної руди і лісоматеріалів, але зате продає нам готову продукцію машинобудування. І дуже хоче активніше продавати продукти харчування в Україні.

Другим торговельним партнером по значущості для нашої країни виступає Італія. Вона як раз багато купує, або точніше купувала чавуну і феросплавів. Але зараз Італія зменшила обсяги закупівлі товарів в Україні, так як попит на метал падає у всьому світі.

Третій наш торговий партнер з ЄС за значимістю, це Німеччина. Ось тут більш різноманітний асортимент українського експорту. Наша країна поставляє в ФРН підшипники і електропроводи, напівфабрикати чорних металів і одяг. Точніше Україна шиє за давальницькими схемами для німецьких компаній одяг. Ось саме такого роду виробнича кооперація, яка побудована на давальницьких схемах, це наше майбутнє в складі асоціації з ЄС. Купувати готову українську продукцію ЄС не збирається, у неї надлишок своєї продукції, а ось використовувати дешеву робочу силу для давальницьких схем виробничої кооперації, Євросоюз дуже навіть зацікавлений. В деякій мірі це вигідно і нам, тим більше, після втрати російського ринку збуту.

За період січень-квітень 2016 року експорт українських товарів до Росії впав на 38 % в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Але, не дивлячись навіть на таке велике падіння, поки що РФ займає перше місце серед країн-покупців нашої продукції з показником 8,5 % експортного ринку України.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://ubr.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали