Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що таке транскордонний е-підпис і для чого використовується

21.04.2020 96 0 0

Транскордонний електронний підпис дозволить вести електронний документообіг не лише всередині країни, а й з іншими державами.

Що це означає. Громадяни та бізнес зможуть підписувати угоди та інші документи з іноземними компаніями електронним способом.

Як наразі відбувається обмін угодами між різними країнами:

Наприклад, одна сторона з України, а інша – з-за кордону. Одна сторона підписує угоду на папері та відправляє угоду через службу міжнародних перевезень. Або ж одна сторона подорожує до другої для особистого підписання документу. Такий процес займає від 2 днів.

Яка вигода:

  • Громадяни та бізнес зможуть заощаджувати на логістиці та економити час на підписанні документів. До того ж, отримають колосальну зручність сервісу та додаткові гарантії для захисту даних.
  • Українці зможуть користуватися електронною ідентифікацією в країнах, з якими відбудеться взаємне визнання електронних довірчих послуг, для отримання в тому числі публічних сервісів онлайн і навпаки.

Як це працює в інших країнах. Транскордонний е-підпис вже запроваджений для засобів електронної ідентифікації в Німеччині, Італії, Естонії, Іспанії, Люксембурзі та Хорватії. Він є основою єдиного цифрового ринку ЄС. Єврокомісія оцінює потенційну щорічну вигоду від впровадження Єдиного цифрового ринку у розмірі 415 млрд євро!

Коли українці отримають таку можливість. 10 квітня Мінцифри отримало підтвердження від програми EU4Digital про те, що Україну було обрано серед країн Східного Партнерства ЄС для участі в пілотних проєктах для транскордонного електронного підпису.

eGovernanceUkraine

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали