Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що таке EBITDA?

Редакція

11.05.2017 10489 0 0

EBITDA (скор. від англ. Earnings before interest, taxes, depreciation and amortization) — аналітичний показник, що дорівнює обсягу прибутку до вирахування витрат з виплати відсотків, податків і нарахованої амортизації.

Розрахунок EBITDA

Показник розраховується на основі фінансової звітності компанії і служить для оцінки того, наскільки прибуткова діяльність компанії без урахування амортизаційних відрахувань. Показник використовується при проведенні порівняння з галузевими аналогами, що дозволяє визначити ефективність діяльності компанії незалежно від її заборгованості перед різними кредиторами і державою, а також від методу нарахування амортизації.

Показник не є частиною стандартів бухгалтерського обліку. Спочатку призначався для аналізу привабливості угод по поглинанню на позикові кошти. Має ряд відомих недоліків. Незважаючи на це, широко використовується в якості інструменту для аналізу компаній. Спотворення, що виникають при розгляді EBITDA і є справжня причина того, що багато компаній, що публікують у своїх звітах даний параметр для широкого кола інвесторів і аналітиків, роблять це з застереженнями щодо розуміння даного параметра в контексті звіту.

Показник EBITDA розраховується наступним чином:

Чистий прибуток

+ Витрати з податку на прибуток

- Відшкодований податок на прибуток

(+ Надзвичайні витрати)

(- Надзвичайні доходи)

+ Відсотки сплачені

- Відсотки одержані

= EBIT

+ Амортизаційні відрахування з матеріальних і нематеріальних активів

Переоцінка активів

= EBITDA

Детальніше: https://ru.wikipedia.org/wiki/EBITDA

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали