Що стоїть за зниженням облікової ставки НБУ
27.05.2016 149 0 0
Нацбанк знизив облікову ставку з 19 до 18 %.
На даному етапі поточне зниження ставки виглядає плановим, а його величина не є суттєвою. Швидше за все, це спроба прощупати реакцію банків з боку НБУ. Також не варто виключати ймовірність того, що поступове зниження ставки є одним з вимог з боку МВФ, яке буде сприяти виділенню чергового траншу.
Формально, згідно з підрахунками Держстату, інфляція дійсно сповільнилася в річному численні до 9,8%, що за великим рахунком цілком є обґрунтуванням для пом'якшення кредитно-грошової політики регулятора. Разом з тим Україна готується до отримання траншу МВФ, і поточне зниження облікової ставки НБУ швидше продиктовано виконанням вимог фонду, ніж економічними передумовами. Крім того, хід регулятора покликаний до деякої лібералізації умов кредитування великого бізнесу.
З огляду на зниження ставки на 1%, можна очікувати також зниження ставок кредитування бізнесу приблизно на ту ж величину, проте зниження ставок для фізичних осіб виглядає досить проблематичним, що обумовлено незначною зміною самої базової ставки і інертністю банківської системи в цілому. При цьому навіть поточний розмір кредитної ставки є кілька завищеним (приблизно на 5%), що в свою чергу гальмує відновлення економіки в цілому. Однак, регулятор обгрунтовано побоюється спекуляцій на ринку і змушений йти на непопулярні заходи заради стабільної гривні.
Джерело: http://kp.ua/
Коментарі до матеріалу