Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що врятує український ринок побутової техніки

Редакція

28.03.2017 174 0 0

За підсумками 2016 року ринок побутової техніки та електроніки показав зростання на 21,6% у гривні. Такі дані озвучила компанія GfK Ukraine. На кінець минулого року продажі сягнули 58,3 млрд грн.

Беззаперечним лідером по зростанню продажів в 2016 році стала телекомунікаційна техніка — на 40,5%, до 18,3 млрд грн. Головними драйверами зростання тут стали смартфони, смарт-годинники і фітнес-браслети.

Як врятувати ринок

На думку імпортерів-членів ЄВА і експертів Реанімаційного пакету реформ, для детінізації сектора необхідний комплекс реформ. Треба говорити насамперед про комплексні заходи. Експерти РПР напрацювали низку пропозицій щодо детінізації економіки та зменшення ухилень від сплати податків при імпорті та роздрібній торгівлі, зокрема і ринку електроніки. По-перше, це реформа митниці, тому що контрабанда — це, напевно, основна хвороба на ринку електроніки. По-друге, лібералізація та демонополізація ринку РРО, а також стимулювання бізнесу до добровільного використання касових апаратів, в тому числі і через механізм грошових повернень (наприклад, лотерея касових чеків, при якій чек є також лотерейним квитком).

Одним з перших кроків має стати запровадження обов'язкового використання касового апарату у ризиковій для споживача сфері — в торгівлі складною технікою на гарантії усіма продавцями

Впровадження РРО є підходящим інструментом для скорочення маніпуляцій з доходами і збільшення рівня захисту прав споживачів. Якщо спрощено, то хвора не вся спрощена система, а тільки окремі ризикові сегменти. Їх треба виявити і нейтралізувати, при цьому обов'язково зберігши спрощену систему для «білих» підприємців.

Крім того, введення фіксації розрахункових операцій на ризикові групи товарів зробить можливим проведення митного постаудиту, а значить занижувати вартість товару на кордоні стане невигідним. Якщо стане неможливо торгувати товаром без документів про його походження, то істотно скоротиться і ввезення без митного оформлення. І тоді митниця дійсно стане сервісним органом і буде в 99% оформляти товари за ціною, вказаною імпортером. Країні потрібна системна, радикальна реформа митниці, з перенабором співробітників на відкритих конкурсах і гідними зарплатами новим співробітникам. Також необхідно удосконалити рискоориентированные системи, впровадивши прозорі механізми формування профілів ризиків як для митниці, так і для всіх супутніх служб. Ведення обов'язкового касового апарату при торгівлі складною технікою на гарантії було прийнято Верховною Радою в кінці грудня 2016 року, коли парламент вніс відповідні зміни до Податкового кодексу України та профільні закони. Таким чином у секторі торгівлі складною технікою вдасться вивести з тіні тих, хто прикривається малим бізнесом, ухиляючись від податків і відповідальність за свій товар. Безвідповідально продавати дорогу техніку, той же iPhone за 25 тис. грн, залишаючись на «спрощенку» і показуючи обіг в 1 млн грн на рік.

Міністерство економіки України та робоча група, які формують список, вже внесли до нього ряд змін, щоб зробити перехід на касові апарати менш болючим для чесного малого і середнього бізнесу. Зі списку видалені зарядки, колонки, миші, клавіатури, веб-камери, плеєри, навушники, гарнітури, usb-флешки, носії пам'яті, електронні сигарети. Були вилучені десятки товарів, у тому числі і окуляри, коляски, мангали. Ми зі свого боку намагалися максимально врахувати інтереси малого законослухняного бізнесу.

Ще одна ініціатива, яка повинна знизити витрати підприємців на так звану фіскалізацію: у разі прийняття законопроекту про онлайн-РРО (законопроект №4117 проголосований у першому читанні, йде робота по його удосконаленню до другого читання), в якості касового апарата можна буде використовувати планшети, смартфони, ноутбуки і комп'ютери. Парламент розгляне його до 1 квітня.

Із запровадженням такого типу РРО витрати бізнесу складуть від 1 676 до 6 762 грн в перший рік експлуатації.

Не послідує після запровадження РРО і зростання цін, запевняють в асоціації «Українські імпортери побутової електроніки». Зростання обсягів офіційного ринку буде сприяти зменшенню вартості одиниці товару для кінцевого споживача.

Мінімізація «сірого» та «чорного» імпорту — найсильніший стимул вендора збільшувати інвестиції в ринок. І чим швидше ми наведемо тут порядок, тим швидше повернемося до тих обсягів, які були у нашої компанії в кращі часи.

Детальніше: http://hyser.com.ua/business_and_fina...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали