Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що слідує за міхуром криптовалюта?

Редакція

20.10.2017 128 0 0

Недавній ажіотаж навколо токенов - це всього лише сплеск, а в перспективі блокчейн-технологія буде важливішою будь-якої валюти.

З даних інвестиційних конференцій або досвідчених аналітиків в галузі можна зрозуміти, що міхур спільного ринку криптовалюта недовговічний.

У липні відбулося 30 первинних розміщень монет (ICO) з випуском нових криптовалюта. У серпні їх було вже більше 50, а серед клієнтів та інвесторів були різні особи, від Флойда Мейвезера до Періс Хілтон.

Тепер зрозуміло, що ця одержимість частково заснована на спекуляціях. Але також зрозуміло, що ми відхилилися від основного припущення про сутність криптовалюта - це дефіцитний товар, цінність якого виходить з цього дефіциту.

Вибір переможців

Простіше кажучи, через запуск понад 100 нових джерел цього цифрового товару з літа руйнується вся концепція дефіциту і, отже, цінності. Насправді, більшість нових крітовалют повинні припинити існування для стійкості найвідоміших валют - біткоіни і ефіру.

Друга за капіталізацією криптовалюта - ефір - добре відома, оскільки існує вже близько двох років. Більшість недавніх ICO засновані на токені ERC-20 мережі Ethereum. Ефір (валюта Ethereum) був первинним механізмом закупівлі нових криптовалюта.

Тому для покупки будь-якого з нових ICO інвестору часто доводиться купувати ефір.

Але рано чи пізно міхур менш відомих валют лопне, поставивши людей в невигідне становище. Але навіть в такому випадку базова технологія - блокчейн - надасть вигідні пропозиції в якості прихованої інфраструктури, що лежить в основі майбутніх застосувань.

У тривалій перспективі свою стійкість збереже невелика кількість валют (швидше за все біткоіни і ефір) і службові токени зі справжньою цінністю. Але це не означає, що збережуться їх поточні ціни.

Якщо криптовалюта не є дефіцитним цифровим товаром, її основним умовою є наявність токена, що забезпечує доступ до утиліти. Один з декількох діючих токенов, запущених останнім часом, - це IOTA, орієнтований на ринок Інтернету речей.

Однак важко виправдовувати створення додатків IoT з використанням IOTA, коли при зростанні цін на токени вартість транзакцій в блокчейне подвоюється за сім днів або виростає на 500 відсотків протягом місяця, як це недавно сталося.

Незважаючи на стабільне майбутнє IOTA в перспективі, можливість його використання для додатків IoT залежить від нестійкості цін, викликаної спекуляціями. Це доводить відсутність зв'язку між ціннісними пропозиціями на службові токени і торговими цінами.

Блокчейн без токенов

Це також нагадує про важливість поділу блокчейн-технології і криптовалюта.

Metrognomo було доведено, що блокчейн можна запустити без криптовалюта. Цей сервіс з'явився раніше IOTA і використовує аналогічних підхід, але використовується оплата підписки за публікацію вузлів в мережі.

Іншим прикладом є Quorum, контрольований JPMorgan Chase. Створений внаслідок мінімального ФОРКОМ Ethereum, він націлений на сприяння приватним транзакціях підприємства.

Незважаючи на можливу користь блокчейна для забезпечення діяльності розподілених систем і компаній, він не виправдовує підстави будь-якої криптовалюта.

У блокчейна велике майбутнє, хоча, можливо, і менш привабливе без інвестування з можливістю швидкого збагачення.

Джерело: https://altcoin.info/opinions/chto_sl...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали