Що потрібно знати про пенсійну реформу в Україні: важливі цифри і факти
12.10.2017 284 0 0
11 жовтня набув чинності закон, який осучаснить і змінить всю систему нарахування пенсій в Україні.
Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» був опублікований 10 жовтня в газеті «Голос України». Як сказано в прикінцевих та перехідних положеннях, він вступає в силу з дня, наступного після опублікування, за винятком деяких положень, які набирають чинності з 1 січня 2018-го і з 1 січня 2021 року. Ті положення, які вступають в силу з 11 жовтня, застосовуються з 1 жовтня 2017 року.
Пенсійною реформою передбачається удосконалити солідарну систему пенсійного страхування, звільнити її від невластивих витрат; диференціювати розміри пенсій, в залежності від набутого страхового стажу та отриманого заробітку, також запровадити єдині підходи до обчислення пенсій.
Зокрема, законом передбачено осучаснення розмірів пенсій, призначених у минулі роки з урахуванням показника середньої заробітної плати за 2014 року, 2015-го, 2016 роки (3 764,40 грн) і з застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%.
В рамках пенсійної реформи надбавку до пенсії в розмірі від 200 до 1000 гривень отримають близько 9 млн пенсіонерів. В середньому ж підвищення складе близько 700 грн. Відповідний перерахунок буде відбуватися з 11 по 25 жовтня.
Також будуть відновлені виплати пенсій працюючим пенсіонерам в повному обсязі: раніше з пенсій працюючих пенсіонерів утримувалося 15%. Закон також наказує зменшити коефіцієнт оцінки одного року страхового стажу з 1,35 до 1,0; ввести новий порядок виходу на пенсію в залежності від наявного страхового стажу; змінити порядок визначення мінімального розміру пенсії, а також змінити порядок індексації та перерахунку пенсій.
Так, відповідно до Закону, щорічно буде проводитися перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати, який враховується для обчислення пенсії. Зазначений показник з 2021-го збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50% показника зростання споживчих цін за попередній рік і 50% показника зростання середньої заробітної плати за три попередніх календарних року. А в 2019-2020 роках - з урахуванням цих же показників, але за попередній рік.
Крім цього, з 1 жовтня 2017 року буде проведено перерахунок пенсій, надбавок, підвищень та інших виплат з урахуванням прожиткового мінімуму для втратили працездатність, встановленого на 1 грудня 2017 го Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» та збільшеного на 79 гривень.
Також Закон вводить єдині для всіх правила нарахування пенсій, із застосуванням нового порядку визначення права на призначення пенсій, обчислення розміру і здійснення пенсійних виплат для окремих категорій громадян та інших заходів щодо вдосконалення і реформування солідарної складової пенсійної системи.
Актом також вводиться ряд заходів в сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування, щодо збору та обліку єдиного внеску, соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань, на випадок безробіття, а також в сфері зайнятості населення.
Відзначимо, що деякі судді стурбовані таким підходом законодавця до пенсійної реформи, адже в подальшому можуть бути внесені зміни і в законодавчі акти, які регулюють виплату їх щомісячного довічного грошового утримання.
Джерело: http://sud.ua/
Коментарі до матеріалу