Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що потрібно знати про кредитні правила в Україні у 2017 році

Редакція

26.01.2017 142 0 0

Для відновлення галузі споживчих кредитів в Україні вистачить активізації карткового кредитування та готівкових позик.

У 2017 році українські банки роблять ставки на карткове кредитування та готівкових позик. Таке фінансування населення є короткостроковим. Фахівці з фінансів сподіваються, що для відновлення галузі споживчих кредитів в Україні вистачить активізації цих двох видів кредитування. Адже тільки за 11 місяців 2016 року, за даними Нацбанку, портфель споживчих кредитів банківської системи скоротився на 4,3% (на 4,5 млрд грн), до 100,4 млрд грн.

Банки очікують, що найбільшим попитом у поточному році будуть користуватися кеш-кредити. Українці витрачають позики не тільки торгових мережах з POS-терміналами, але і на ринках, де картою не розрахуватися. Тому і потребують готівки з мінімальними витратами: адже при знятті кешу з кредитних карток банки зазвичай стягують від 3% до 10% отриманої суми.

Сильно рекламувати дрібні кредити банки не збираються. Вважають, що поточний стан української економіки буде провокувати природний попит на їхні позики: що у людей не буде вистачати коштів на дорогі товари, послуги, а також на оплату комунальних рахунків.

Також очікується, що найбільшим попитом карткові і кеш-кредити будуть користуватися у відпускний період, перед початком навчального року та під час свят.

При цьому банкіри допускають збільшення кредитних лімітів по картках і максимальних сум готівкових позик. Це навіть не лояльність, а данина інфляції.

Перші рухи в цю сторону вже відчуваються.

Зниження депозитних ставок, і почалося 2016 році і прогнозоване в 2017-му, виллється в рівне зменшення вартості роздрібних кредитів — у середньому на 4-5% річних.

Зараз ціни на карткові і кеш-кредити коливаються від 26% до 48% річних.

В першу чергу ставки опустять по кредитках.

Ціни на кеш-кредити залишаться тими ж: будуть досягати 60%, а часом і зовсім 80-100% річних (в залежності від фінустанови).

На які пільги можна розраховувати клієнтам банків

Неприємним сюрпризом 2017 року в картковому кредитуванні може стати зменшення термінів грейс-періодів, а, може, й їх повне скасування. Завдання банків — вийти на прибуткову діяльність, тому вони готові скасовувати деякі поблажки.

Основні пільги збережуть:

   Повернення на рахунок частини витрачених з кредитки коштів (кэшбэк) — до 10% суми. Хоча строки повернення можуть подовжуватися.

   Одне зняття готівки в банкоматі (місяць/рік) може залишитися безкоштовним у деяких банків. Правда, при цьому може скасовуватися/обмежуватися грейс-період: час, протягом якого не нараховується процентна ставка.

Джерело: http://hyser.com.ua/business_and_fina...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали